LAJMI I FUNDIT:

Liga e Kampionëve zgjedh formacionin e ndeshjeve të fundit të grupeve, rreshtim shumë sulmues

Liga e Kampionëve zgjedh formacionin e ndeshjeve të fundit të grupeve, rreshtim shumë sulmues

Me mbylljen e ndeshjeve të fundit të grupeve është zgjedhur edhe formacioni i javës në Ligën e Kampionëve, ku nuk mungojnë befasitë.

E marta dhe e mërkura ishte e rezervuar për emocionet e Ligës së Kampionëve, ku tashmë u mësuan 16 skuadrat që kaluan në raundin tjetër.


Edhe në këto ndeshjet e fundit të grupeve, pati lojtarë të cilët shkëlqyen në aspektin individual, por edhe ndihmuan klubin e tyre drejt rezultateve të mira.

Pas këtyre takimeve, Liga e Kampionëve ka hapur si gjithmonë votimin, ku me votat e tifozëve është zgjedhur edhe formacioni më i mirë i javës.

Megjithatë, befasia e madhe e këtij rreshtimi 3-4-3 është se ka shumë sulmues në formacion.

Në portë gjendet Thibaut Courtois (Real Madrid, ndërsa në mbrojtje janë votuar Benjamin Pavard (Bayern Munich), Virgil Van Dijk (Liverpool) dhe Alex Grimaldo (Benfica).

Mesfusha është e zënë me emra si Federico Valverde (Real Madrid), Christopher Nkunku (RB Leipzig), Mohammed Kudus (Ajax) dhe Ferran Torres (Barcelona).

Në sulm janë votuar emra si Kylian Mbappe (Paris Saint-Germain), Olivier Giroud (Milan) dhe Julian Alvarez (Manchester City). /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

Serie A
“Ne e dimë që mund të bëjmë histori, do të bëjmë çmos që të festojmë titullin” - Xhaka mesazh tifozëve para ndeshjes mes Werderin

“Ne e dimë që mund të bëjmë histori, do të bëjmë çmos që të festojmë titullin” - Xhaka mesazh tifozëve para ndeshjes mes Werderin

Bundesliga

"Nesër do të shënoj tre gola" – kujtohet historia ikonike e Cristiano Ronaldos për ndeshjen ndaj Wolfsburg

Liga e Kampionëve
Përgjigja brilante e Mike Tyson kur u pyet se kush do të fitonte duelin mes tij dhe Muhamed Ali

Përgjigja brilante e Mike Tyson kur u pyet se kush do të fitonte duelin mes tij dhe Muhamed Ali

Boks
“Nuk doja”, ylli 200 milionësh i Real Madridit konfirmon se dikur refuzoi transferimin prej 3 milionë eurosh te Liverpooli

“Nuk doja”, ylli 200 milionësh i Real Madridit konfirmon se dikur refuzoi transferimin prej 3 milionë eurosh te Liverpooli

Ndërkombëtare
Barcelona e mori nga klubi i kategorisë së tretë në Kroaci, Xavi thotë se talenti senegalez është gati për debutim

Barcelona e mori nga klubi i kategorisë së tretë në Kroaci, Xavi thotë se talenti senegalez është gati për debutim

La Liga
Kalo në kategori