Me mbylljen e ndeshjeve të fundit të grupeve është zgjedhur edhe formacioni i javës në Ligën e Kampionëve, ku nuk mungojnë befasitë.

Reklama

E marta dhe e mërkura ishte e rezervuar për emocionet e Ligës së Kampionëve, ku tashmë u mësuan 16 skuadrat që kaluan në raundin tjetër.

Edhe në këto ndeshjet e fundit të grupeve, pati lojtarë të cilët shkëlqyen në aspektin individual, por edhe ndihmuan klubin e tyre drejt rezultateve të mira.

Pas këtyre takimeve, Liga e Kampionëve ka hapur si gjithmonë votimin, ku me votat e tifozëve është zgjedhur edhe formacioni më i mirë i javës.

Megjithatë, befasia e madhe e këtij rreshtimi 3-4-3 është se ka shumë sulmues në formacion.

Reklama

Në portë gjendet Thibaut Courtois (Real Madrid, ndërsa në mbrojtje janë votuar Benjamin Pavard (Bayern Munich), Virgil Van Dijk (Liverpool) dhe Alex Grimaldo (Benfica).

Reklama

Mesfusha është e zënë me emra si Federico Valverde (Real Madrid), Christopher Nkunku (RB Leipzig), Mohammed Kudus (Ajax) dhe Ferran Torres (Barcelona).

Në sulm janë votuar emra si Kylian Mbappe (Paris Saint-Germain), Olivier Giroud (Milan) dhe Julian Alvarez (Manchester City). /Telegrafi/