LAJMI I FUNDIT:

Lidhja Rajonale e Futbollit të Gjilanit del në mbështetje të Gramoz Vokrrit

Lidhja Rajonale e Futbollit të Gjilanit del në mbështetje të Gramoz Vokrrit

Klubet e Rajonit të Gjilanit, kanë dal me një letër publike, duke shprehur përkrahjen për kandidatin për kryetar të FFK-së, Gramoz Vokrri.

Reklama

Vokrri sot ka dorëzuar në FFK kandidaturën e tij për kryetar, ku ka thënë se ka përkrahjen e 16 delegatëve për të kandiduar.

Pas kandidimit të tij edhe Rajoni i Gjilanit, ka dal me një letër përkrahje ndaj Vokrrit.

Klubi i Superligës, Drita me delegatët, Valon Zymeri dhe Feti Murseli, po ashtu edhe klubet e Ligës së Parë, Vllaznia (Pozharan), Kika dhe Vitia me delegatët Shpend Musa, Naim Biqku dhe Mirsad Sylejmani.

Në letër është edhe emri i kryetarit të Lidhjes Rajonale të Futbollit të Gjilanit, Malazog Hoxha.

Gramoz Vokrri deponon nënshkrimet, pritet të jetë kandidat për kreun e FFK-së
Lexo po ashtu Gramoz Vokrri deponon nënshkrimet, pritet të jetë kandidat për kreun e FFK-së

Lidhja Rajonale e Gjilanit ka uruar që zgjedhjet të jenë fer dhe korrekte, duke i dëshiruar suksese Gramoz Vokrrit.

I vetmi klub që vjen nga ky rajon dhe nuk janë në përkrahje të Vokrrit sipas dokumentit, shihet të jetë SC Gjilani. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Ligat tjera
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
Kalo në kategori