LAJMI I FUNDIT:

Gramoz Vokrri deponon nënshkrimet, pritet të jetë kandidat për kreun e FFK-së

Gramoz Vokrri deponon nënshkrimet, pritet të jetë kandidat për kreun e FFK-së

Gramoz Vokrri ka deponuar edhe zyrtarisht nënshkrimet e nevojshme për të shpallur kandidaturën e tij për kryetar të Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK).

Reklama

Gara për kryetar të FFK-së pritet të jetë e hapur dhe me më shumë se një kandidat.

Pas zyrtarizimit të kandidaturës së kryetarit aktual, Agim Ademi, tani garës i është shtuar edhe një kandidat tjetër.

Gramoz Vokrri shpall kandidaturën për kryetar të FFK-së, thotë se nesër do të deponojë nënshkrimet
Lexo po ashtu Gramoz Vokrri shpall kandidaturën për kryetar të FFK-së, thotë se nesër do të deponojë nënshkrimet

Bëhet fjalë për birin e legjendës së futbollit dhe njëherësh ish-kryetarit të ndjerë të FFK-së, Fadil Vokrri, Gramoz Vokrri.

Gramozi së bashku me babanë e tij, Fadil Vokrrin

Gramozi deklaroi gjatë të martës mbrëma se ka mbledhur nënshkrimet e nevojshme për të kandiduar dhe ashtu doli.

Sot (e mërkurë), Gramozi është parë në objektet e FFK-së duke deponuar nënshkrimet.

Gramoz Vokrri duke deponuar nënshkrimet në FFK

Kështu, djali i legjendës Fadil Vokrri pritet të jetë edhe zyrtarisht kundër-kandidat i Agim Ademit për kreun e FFK-së.

Sipas disa zërave, Gramozi ka mbledhur 16 nënshkrime nga 15 të nevojshmet për të shpallur kandidaturën.

Agim Ademi dhe Gramoz Vokrri pritet të jetë kundër-kandidat

Ndryshe, më 2 mars, Komiteti Ekzekutiv i FFK-së shpalli zgjedhjet për kryetar, zgjedhe të cilat do të mbahen më 6 prill.

Të drejt vote për krytar të FFK-së kanë 59 delegatë që vijnë nga klubet e Superligës, Ligës së Parë, Lidhjeve Rajonale, Shoqata e Gjyqtarëve, trajnerëve, futsallit dhe futbollit të femrave. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Ligue 1
Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Liga e Kampionëve
Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Premier League
Arrihet marrëveshja mes Fury dhe Usyk, meç do të zhvillohet në dhjetor ose janar në Arabinë Saudite

Arrihet marrëveshja mes Fury dhe Usyk, meç do të zhvillohet në dhjetor ose janar në Arabinë Saudite

Boks
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
Atalanta me dedikim special për Berat Gjimshitin

Atalanta me dedikim special për Berat Gjimshitin

Serie A
Kalo në kategori