LAJMI I FUNDIT:

Lewis Hamilton paralajmëron largimin nga Formula 1

Lewis Hamilton paralajmëron largimin nga Formula 1
Lewis Hamilton. (Foto: Clive Mason/Getty Images/Guliver)

Lewis Hamilton mund të mos rinovojë më kontratën me Mercedes, e cila skadon në fund të vitit 2020.

Reklama

Piloti britanik, 5 herë kampion bote në Formula 1, ka deklaruar se mund të zbarkojë në Formula E në fund të aventurës me makinën Mercedes.

“Formula E është e ardhmja e automobilizmit, ndaj mund të garoj aty. Gjithçka do të varet edhe nga motivimi që do të kem, pasi po plakem dhe me kalimin e kohës bëhet gjithnjë dhe më e vështirë për të vendosur”, tha Hamilton.

Mercedes ka deklaruar se nga viti 2020 do të marrë pjesë në Botërorin e Formula E, me makina 100% elektrike.

Dhe Hamilton mund të jetë pilot në këtë Botëror me makinën gjermane.

“Do ta dashuroj gjithnjë këtë makinë. Kontrata me Mercedes skadon në vitin 2020, por e ardhmja është e paqartë për askënd”, tha Hamilton.

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Ligat tjera
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
Kalo në kategori