LAJMI I FUNDIT:

Letra personale e Spinazzolas drejtuar bashkëlojtarëve te Italia përpara finales së Euro 2020 ndaj Anglisë

Letra personale e Spinazzolas drejtuar bashkëlojtarëve te Italia përpara finales së Euro 2020 ndaj Anglisë

Leonardo Spinazzola u shkroi një letër shokëve të tij te kombëtarja e Italisë përpara finales së Euro 2020 të kësaj mbrëmje kundër Anglisë.

28-vjeçari mori një dëmtim të tendinit të Akilit në çerekfinale kundër Belgjikës dhe nuk mundi ta ndihmoj ekipin në gjysmëfinale dhe në finale.


Ai tashmë i është nënshtruar një operacioni, por ka udhëtuar në Londër me ekipin dhe do të jetë në tribunat në stadiumin Wembley për të brohoritur për Azzurrët.

Gazeta italiane La Stampa ka publikuar një letër nga mbrojtësi i Romës, i cili ua ka dërguar bashkëlojtarëve të tij.

Angli – Itali: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim i finales së Euro 2020
Lexo po ashtu Angli – Itali: Statistika, analizë, formacionet e mundshme dhe parashikim i finales së Euro 2020

“Nëse do të kthehesha në kohë, do të vrapoja përsëri për topin. Do ta bëja 100 herë përsëri, duke u përpjekur të fitoja një metër kundërshtarin dhe ta zhvendosja ndeshjen në anën tonë. Nuk është asgjë e veçantë, këto janë rregullat e Azzurrëve”, ka shkruar fillimisht Spinazzola.

“Në fund të fundit, ju kapërceni kufirin vetëm nëse jeni gati të jepni shpirtin tuaj për shokët tuaj të skuadrës. Lëndimi më largoi nga fusha, por nuk mund të më ndante nga grupi. Djali im Mattia, i cili është vetëm tre vjeç, e kuptoi që babai i tij nuk mund të qëndronte në divan në shtëpi për të parë ndeshjen e sotme”.

“Unë jam i emocionuar, nuk mund ta fsheh. Kur hyra në aeroplan, ndjeva se isha rilindur pak. Pas disa orësh, unë do të jem në fushë me shokët e mi të skuadrës dhe në tribunat me pjesën tjetër të vendit. Mund të kishte qenë më mirë, por mund të ishte edhe më keq”.

“Ne kemi betejën e fundit të këtij Evropiani në Wembley. Një turne që do ta mbaj brenda përgjithmonë. Nga netët magjike të Stadio Olimpico në tempullin e futbollit, ne kemi bërë një rrugë të gjatë”.

Italia mbërrin në Londër para finales ndaj Anglisë në Euro 2020, Spinazzola pjesë e grupit
Lexo po ashtu Italia mbërrin në Londër para finales ndaj Anglisë në Euro 2020, Spinazzola pjesë e grupit

“Në rastin tim, fati i ka shtuar edhe disa kilometra këtij udhëtimi: një fazë vuajtjesh në Finlandë, për të rregulluar Tendonin e Akilit”.

“Tani, unë jam gati. Ndjej se kam akoma aq shumë për të dhënë. Do të kthehem në fushë pas disa muajsh, por më pëlqen të mendoj se këtë mbrëmje do të vrapojmë të gjithë së bashku”.

“Unë luaj me idenë për të parë Bryan Cristanten, shoku i parë i skuadrës që më ngushëlloi pas dëmtimit, ngre diçka më kuptimplote sesa kokën time. Ja ku jemi Forza Azzurri!”, përfundoi shkrimin e tij mbrojtësi italian. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Premier League
Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Premier League
Shpjegohet pse Chelsea nuk do të

Shpjegohet pse Chelsea nuk do të "pranojë automatikisht" vendin në Ligën e Konferencës

Premier League
Prezantimi i Kylian Mbappes te Real Madridi do të jetë i inspiruar nga transferimi i Ronaldos në Bernabeu

Prezantimi i Kylian Mbappes te Real Madridi do të jetë i inspiruar nga transferimi i Ronaldos në Bernabeu

La Liga
“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

La Liga
Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

La Liga
Kalo në kategori