LAJMI I FUNDIT:

Italia mbërrin në Londër para finales ndaj Anglisë në Euro 2020, Spinazzola pjesë e grupit

Italia mbërrin në Londër para finales ndaj Anglisë në Euro 2020, Spinazzola pjesë e grupit

Ekipi i Kombëtares së Italisë ka mbërritur sot (e shtunë) në Aeroportin e Lutonin në Londër përpara finales së tyre në Euro 2020 kundër Anglisë.

Reklama

Italianët do të luajnë ndeshjen me Anglinë të dielën në finalen e madhe të Kampionatit Evropian, që zhvillohet nga ora 21:00 në stadiumin Wembley.

Skuadra e Roberto Mancinit ka zbarkuar tashmë në Londër, dhe lojtarët e stafi ishin të veshur me rroba të zeza dhe me xhaketa të hirta plot stil.

Mancini: Spinazzola ishte mbrojtësi më i mirë në Euro 2020, ndaj Anglisë do të jetë ndeshje e bukur
Lexo po ashtu Mancini: Spinazzola ishte mbrojtësi më i mirë në Euro 2020, ndaj Anglisë do të jetë ndeshje e bukur

Mancini përshëndeti mikpritësit në aeroport, ndërsa u pasua nga shoku i tij i ngushtë dhe shefi zyrtar i delegacionit Gianluca Vialli.

Kapiteni dhe lideri frymëzues i ekipit, Giorgio Chiellini dhe mesfushori i Paris Saint-Germain, Marco Verratti, ishin lojtarët e parë që dolën pas Mancinit.

Mbrojtësi i lënduar Leonardo Spinazzola, i cili ishte një nga lojtarët më të mirë të turneut përpara se të thyente ‘Tendinin e Akilit’ në fitoren e çerekfinales kundër Belgjikës, ishte gjithashtu me paterica për të mbështetur shokët e tij të skuadrës.

Azzurrët fituan në penallti kundër Spanjës në gjysmëfinale, duke triumfuar përfundimisht 4-2, por kishin një ditë më shumë sesa Anglia për tu rikuperuar.

Skuadra e Mancinit ka qenë vazhdimisht mbresëlënëse në garë, duke pësuar vetëm tre gola, me mbrojtësit Chiellini dhe Leonardo Bonucci, mesfushorët Verratti, Nicolo Barella dhe Jorginho, plus anësorët sulmues Lorenzo Insigne dhe Federico Chiesa që mund të jenë lojtarët kryesorë.

Ata do të shpresojnë të fitojnë trofeun e dytë të Evropianit, pas atij të parit që e fituan kundër Ish-Jugosllavisë më 1968 në Romë në epokën e Dino Zoff dhe Giacinto Facchetti. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Super Liga
Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Ligat tjera
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

La Liga
Vedat Muriqi ishte fantastik ndaj Rayo Vallecanos – statistikat e tij në këtë ndeshje që u shpall më i miri

Vedat Muriqi ishte fantastik ndaj Rayo Vallecanos – statistikat e tij në këtë ndeshje që u shpall më i miri

La Liga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori