LAJMI I FUNDIT:

L’Equipe lë Messin jashtë nga formacioni më i mirë i vitit 2020

L’Equipe lë Messin jashtë nga formacioni më i mirë i vitit 2020
(Fotomontazh: ESPN FC)

Organizatorët e ndarjes së Topit të Artë, L’Equipe, e kanë publikuar formacionin më të mirë të vitit që lamë pas.

Reklama

Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos, është lojtari i vetëm nga La Liga që është përfshirë në përzgjedhjen e gazetës prestigjioze franceze.

Formacioni dominohet nga futbollistët e Bayern Munichut që fituan tripletën në sezoni e kaluar, ndërsa spikat mungesa e Lionel Messit.

Edhe pse Barcelona pati një sezon zhgënjyes, argjentinasi arriti të shënonte 31 gola në të gjitha garat në edicionin e kaluar, ashtu që shumëkush do ta konsiderojë befasi mungesën e tij në formacion.

Robert Lewandowski, Alphonso Davies, Joshua Kimmich, Manuel Neuer e Thiago Alcantara (tash te Liverpooli) – janë pesë lojtarët e Bayernit në formacion. /Telegrafi/

Formacioni më i mirë i vitit 2020 sipas L’Equipe (Foto: Twitter/ESPN FC)

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Premier League
Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Premier League
Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Ndërkombëtare
Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori