Klubi anglez, Leicester City është favoritë për të nënshkruar me Arjen Robben këtë verë.

Robben ka përfunduar karrierën me gjermanët e Bayern Munichut dhe Leicesteri shihet si klub favorit për të transferuar si lojtar i lirë.

Janë bastet ato që favorizojnë një lëvizje të holandezit te Leicesteri, ndërsa pas tyre vjen PSV Eindhoven.

Nga Godin te Mata e Balotelli - tetë lojtarët më të mirë që do të jenë të lirë në verë Nga Godin te Mata e Balotelli - tetë lojtarët më të mirë që do të jenë të lirë në verë

‘Çdo klub nga MLS’ dhe ‘çdo klub kinez’ janë gjithashtu të listuar në librat e basteve, ndërsa pas tyre renditen Benfica dhe Evertoni.

Leicesteri mburret me disa anësor sulmues si Demarai Grey dhe Harvey Barnes, por shtimi i Robbenit do të shtonte eksperiencë të madhe te ekipi i ri i Brendan Rodgers.

Ylli holandez kishte tri vite të mëdha në Angli me Chelsean, ku pas transferimit më 2004 fitoi titullin e ligës dy herë si dhe Kupën FA.

Një rikthim i 35-vjeçarit në Ligën Premier duket shumë i mundshëm. /Telegrafi/