Leganes do të jetë nikoqir i skuadrës së Real Madridit në stadiumin Municipal de Butarque.

Leganes janë të pamposhtur në tri ndeshjet e fundit duke shënuar duke fitore dhe një barazim.

Real Madridi që shpreson të përfundojë si i dyti në tabelën e ligës elitare spanjolle, ka humbur vetëm në dy raste si mysafir i nikoqirit të mbrëmjes.

‘Los Pepineros’ kanë shënuar një fitore dhe tri barazimi kundër top-pesë skuadrave në renditje.

Nga ana tjetër, Zinedine Zidane do të shpresojë të vazhdojë me rezultate pozitive pas rikthimit në stol, ku ka pesë fitore dhe një humbje.

Në pesë ndeshjet e fundit, madrilenët triumfuan katër fitore dhe njëherë humbën Leganesit.

Leganes: Cuellar, Nyom, Bustinza, Omeruo, Siovas, Silva, Perez, Vesga, Eraso, Braithwaite dhe Carrillo.

Real Madrid: Navas, Carvajal, Varane, Nacho, Marcelo, Casemiro, Modric, Valverde, Isco, Asensio dhe Benzema. /Telegrafi/