LAJMI I FUNDIT:

Lazio triumfon në derbin e qytetit ndaj Romës

Lazio triumfon në derbin e qytetit ndaj Romës

Lazio e ka fituar derbin e qytetit ndaj Romës, pasi triumfoi 1-0 në stadiumin Diego Armando Maradona.

Reklama

45 minutat e parë ishin shokues për Giallorssët, pasi mbetën me dhjetë lojtarë në fushë, shkaku që Roger Ibanes mori kartonin e dytë të verdhë në minutën e 32-të.

Në pjesën e dytë, Jose Mourinho largoi nga loja Paulo Dybalan dhe inkuadroi Diego Llorenten, duke shpresuar që sadopak të forcoheshin në fazën defanzive.

Por, kjo lëvizje nuk i ndihmoi, shkaku që Lazio realizoi golin e vetëm të ndeshjes në minutën e 65-të me anë të Mattia Zaccagnit, që u asistua prej Felipe Andersonit.

Vendasit ishin me fat tre minuta më vonë, pasi VAR-i anuloi auto-golin e Nicolo Casales, duke lënë shifrat në 1-0.

Pas javë së 27-të, Lazio është ngjitur në vendin e dytë me 52 pikë, ndërsa Roma është në të pestin me 47 sosh.

Në xhiron e 28-të, Lazio takohet me Monzën, ndërsa Roma do të ketë punë me Sampdorian. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kështu do të duket Real Madridi pa Benzeman, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa Benzeman, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Portierit Aro Muric i dyfishohet vlera në treg në dy muajt e fundit të sezonit me Burnley

Portierit Aro Muric i dyfishohet vlera në treg në dy muajt e fundit të sezonit me Burnley

Premier League
E konfirmuar, Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain

E konfirmuar, Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain

Ligue 1
Klinsmann identifikon tre lojtarë kyç të Interit dhe pikën e dobët të Man Cityt

Klinsmann identifikon tre lojtarë kyç të Interit dhe pikën e dobët të Man Cityt

Liga e Kampionëve
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Pioli kërkon përforcime te Milani, zbulohet se prioritet është sulmi

Pioli kërkon përforcime te Milani, zbulohet se prioritet është sulmi

Serie A
Kalo në kategori