Lazio shënon në sekondat e fundit për të marrë tri pikë ndaj Juventusit

Juventus ka humbur me rezultat minimal 1-0 në udhëtim ndaj Lazios në kuadër të javës së 30-të në elitën e futbollit italian.

Pjesa e parë ishte mjaft e baraspeshuar dhe nuk pati raste të mira për gol, pasi të dyja ekipet prisnin ndonjë gabim eventual të njëra-tjetrës për të sulmuar.

Rasti i vetëm në 45 minutëshin e parë i takoi Lazios që rrezikuan në minutën e 20-të me Taty Castellanos, goditja e të cilit shkoi fare pranë shtyllës së portës së Juventusit.

Pjesa e dytë pati një ritëm më të lartë ku në fund vendasit arritën që të shënojnë golin e fitores.

Juventusi pati një mundësi për gol me Andrea Cambiasson (52’) por gjuajtja e tij ishte shumë e plogësht dhe u ndal pa probleme nga portieri vendas.

Teksa dukej se ndeshja do përfundonte me barazim, pak sekonda para përfundimit të saj, Lazio e gjeti golin që i siguroi tri pikë.

Ishte Adam Marusic (94’) ai i cili me kokë realizoi për 1-0 pas asistimit perfekt të Matteo Guendouzi, duke ‘thyer’ zemrat e juventinëve.

Me këtë humbje Juventusi tani shkon në kuotën e 59 pikëve dhe mban vendin e tretë në tabelë, me 17 më pak se lideri Interi që ka 76 sosh dhe ka një ndeshje më pak të luajtur./Telegrafi/

Bernd Leno i bën një premtim të madh tifozëve të Arsenalit para ndeshjes Fulham – Man City

Jurgen Klopp mund të humbasë ceremoninë lamtumirëse në ‘Anfield’ nëse ndodh kjo gjë ndaj Aston Villës

Kylian Mbappe pranon garën 100 metra me Usain Bolt pasi simulimi tregon se çfarë mund të ndodhë

Florentino Perez dëshiron ta transferojë te Reali lojtarin që ëndërron të luajë për Barcelonën

Për herë të parë në histori të Ligës Premier, gjyqtari i ndeshjes do të mbajë një videokamerë në kokë