Lazio ka shkatërruar Milanin në javën e tretë në Serie A, duke fituar me rezultat 4-1.

I disponuari për lojë Ciro Immobile shënoi het-trik në minutat 38’, 42’ dhe 48’, kurse Luis Alberto shënoi në minutën e 50-të.

Golin e nderit për Milanin e shënoi Ricardo Montolivo në minutën e 56-të.

Më i miri në takim ishte Immobile me notën maksimale 10, kurse më poshtë keni notat nga të dy skuadrat:

Notat e lojtarëve të Lazios:

Notat e lojtarëve të Milanit:

/Telegrafi/