Ole Gunnar Solskjaer ka kërkuar nga bori i klubit që t’i largojë disa lojtarë, në mënyrë që t’u lirojnë vendin transferimeve të reja.

Ed Woodward është duke punuar që në këtë verë të realizojnë disa shënjestra të mëdha, në mënyrë që të luftojnë për titullin e Ligës Prenmier.

Por, Djajtë e Kuq kanë ende shumë punë për të bërë, pasi janë disa lojtarë që statusi i tyre mbetet i komplikuar.

United dëshiron t’i largojë disa lojtarë, mirëpo disa të tjerë janë në dilema rreth të ardhshmes së tyre.

Goal.com ka listuar lojtarët që qëndrojnë, ata që janë në dilema, ata që largohen, e ardhmja dhe ata që shkojnë në huazim.

Të paprekshëm:

Harry maguire, Aaron Wan-Bissaka, Luke Shaë, Victor Lindelof, David de Gea, Eric Bailly, Diogo Dalot, Sergio Romero, Bruno Fernandes, Scott McTominay, Fred, Marcus Rashford, Juan Mata, Anthony Martial, Daniel James.

Në dilema:

Paul Pogba, Nemanja Matic, Andreas Pereira, Jesse Lingard.

Do shiten

Alexis Sanchez, Marcos Rojo, Phil Jones, Chris Smalling.

E ardhmja

Mason Greenwood, Brandon Williams, Teden Mengi, Dylan Levitt, Largie Ramazani, Ethan Laird, Di’Shon Bernard dhe Hannibal Mejbri.

Në huazim

James Garner, Tahith Chong, Dean Henderson. /Telegrafi/