LAJMI I FUNDIT:

Lakers rikthehen te fitore, mposhtin Orlandon pas paraqitjes fantastike të Reaves

Lakers rikthehen te fitore, mposhtin Orlandon pas paraqitjes fantastike të Reaves

Los Angeles Lakers janë rikthyer te fitoret në NBA pas dy humbjeve të njëpasnjëshme.

Lakers kanë triumfuar para adhuruesve të vet ndaj Orlando Magic me gjashtë pikë diferencë 111:105.

Ka qenë një ndeshje shumë interesante, por vendasit krijuan epërsi të hershme dhe deri në fund të ndeshjes arritën ta ruanin atë dhe të merrnin fitoren e 35-të këtë edicion.

View this post on Instagram

A post shared by NBA (@nba)

Austin Reaves ka qenë i jashtëzakonshëm në këtë sfidë duke shënuar 35 pikë, gjashtë kërcime e gjashtë asistime. Kjo ishte paraqitja më e mirë e Reaves në karrierën e tij në NBA.

D’Angelo Russell kontribuoi me 18 pikë, derisa Anthony Davis shtoi 15 pikë e 11 kërcime në fitoren e Lakers.

Te skuadra mysafire më efikasi ishte basketbollisti italian Paolo Banchero dhe ai gjerman Franz Wagner që e mbyllën ndeshjen me nga 21 pikë, por që nuk mjaftuan për të marrë fitore në Crypto Arena. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Vdes në moshën 26-vjeçare portieri i Malit të Zi, vetëm 10 ditë më parë gëzoi kombin e tij

Vdes në moshën 26-vjeçare portieri i Malit të Zi, vetëm 10 ditë më parë gëzoi kombin e tij

Ndërkombëtare

"Nuk e prisja ftesën për Evropian, pasi mendoja të luaja për Kosovën", Tarashaj: Shqipëria mund të befasojë, Zvicra në gjysmëfinale nëse Shaqiri është në formë

Romak Zeqiri
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Përfaqësueset
Superkompjuteri parashikon pesë favoritët për ‘Këpucën e Artë’ në Euro 2024

Superkompjuteri parashikon pesë favoritët për ‘Këpucën e Artë’ në Euro 2024

Përfaqësueset
Dikur ishin refuzuar, tani janë lojtarë kyç: Gjashtë yje, një shqiptar mes tyre që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Dikur ishin refuzuar, tani janë lojtarë kyç: Gjashtë yje, një shqiptar mes tyre që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Përfaqësueset
Kalo në kategori