LAJMI I FUNDIT:

Lakers pësojnë një tjetër humbje, tani nga rivali lokal

Lakers pësojnë një tjetër humbje, tani nga rivali lokal

Janë zhvilluar dy ndeshje fantastike natën e mbrëmshme në elitën e basketbollit amerikan NBA.

Derbi i Los Angelesit i ka takuar përsëri Clippers, që kanë triumfuar në udhëtim te Lakers me gjashtë pikë diferencë 97:103.

Ishte kjo ndeshja e tetë radhazi derbi që fitohet nga Clippers në NBA.


Plot gjashtë basketbollistë të mysafirëve shënuan pikë dyshifrore, derisa Paul George dhe John Wall shënuan nga 15 pikë.

Loonie Walker ishte më efikasi te vendasit me 26 pikë, derisa Anthony Davis shtoi 25 të tjera, por që nuk mjaftuan për fitore.

Ndeshje shumë interesante u zhvillua edhe në Wells Fargo Center të Philadelphias, ku 76ers pësuan humbje me dy pikë diferencë nga Milwaukee Bucks 88:90.

Giannis Antetokounmpo ishte më meritori për fitoren e mysafirëve me 21 pikë, 13 kërcim e tetë asistime.

Te vendasit James Harden pati paraqitje spektkaolare me 31 pikë, por që në fund nuk mjaftuan për fitore. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Premier League
Laporta dhe Deco insistojnë ta bindin lojtarin e padëshiruar të largohet nga Barcelona

Laporta dhe Deco insistojnë ta bindin lojtarin e padëshiruar të largohet nga Barcelona

La Liga
Real Madridi deklaron një rekord financiar që asnjë klub në histori të futbollit nuk e ka arritur

Real Madridi deklaron një rekord financiar që asnjë klub në histori të futbollit nuk e ka arritur

La Liga
Xabi Alonso e do me çdo kusht transferimin e yllit të Real Madridit këtë verë

Xabi Alonso e do me çdo kusht transferimin e yllit të Real Madridit këtë verë

Ndërkombëtare
Eksod te Chelsea këtë verë: 14 lojtarë do të largohen nga Blutë

Eksod te Chelsea këtë verë: 14 lojtarë do të largohen nga Blutë

Premier League
Kalo në kategori