LAJMI I FUNDIT:

La Liga zbulon logon e re ndërsa tifozët e pakënaqur thonë se janë larg Ligës Premier

La Liga zbulon logon e re ndërsa tifozët e pakënaqur thonë se janë larg Ligës Premier

Tifozët e La Ligës i janë përgjigjur me frustrim një logoje të re të zbuluar nga liga spanjolle.

Reklama

Logoja e mëparshme kishte qenë në përdorim për 30 vjet që nga viti 1993, duke shfaqur një futboll të vjetër në qendër të një rrote me ngjyra.

Ajo është zëvendësuar me një logo si pjesë e një riemërtimi më të gjerë për ligën spanjolle.

Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike
Lexo po ashtu Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

Logoja e re sheh futbollin dhe rrotën ikonë të ligës të zëvendësuar me inicialet e ligës ‘LL’ në të kuqe kundër një sfondi të bardhë.

Por fansat nuk janë të kënaqur me natyrën e ulët të dizajnit të ri.

Një tifoz tha: “Kjo është se si zmadhohet hendeku midis Ligës Premier dhe të gjithë të tjerëve”.

Logoja e re ka një qasje minimaliste

Një tjetër shtoi: “Ata fjalë për fjalë po tregojnë se si po kalojnë nga një logo e mirë në një të keqe”.

Ndërsa i treti tha: “E tanishmja është më e mirë. Më ikonike!”

Mënyra se si shkruhet LaLiga do të ndryshojë gjithashtu me La Liga që tani do të shkruhet me shkronjë të madhe me një fjalë si ‘LA LIGA’.

Sa muaj i kanë mbetur Mbappes që të përcaktojë të ardhmen e tij
Lexo po ashtu Sa muaj i kanë mbetur Mbappes që të përcaktojë të ardhmen e tij

Liga tha në një deklaratë: “Ne nuk pëshpëritim më; sot e thërrasim me zë të lartë dhe qartë”.

“La Liga bëhet LA LIGA, e shkruar si një fjalë e vetme me shkronja të mëdha. Një fjalë që përfaqëson ‘fuqinë e futbollit tonë’ dhe pretendon krenarinë e të qenit një ligë që përputhet me rregullat, është përgjegjëse shoqërore dhe lufton për t’i dhënë fund diskriminimit”, thuhej më tej në komunikatën e ligës spanjolle. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Përfaqësueset
Kante hap llogarinë në Arabinë Saudite, shënon gol të jashtëzakonshëm nga distanca

Kante hap llogarinë në Arabinë Saudite, shënon gol të jashtëzakonshëm nga distanca

Ligat tjera
Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Premier League
Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Ndërkombëtare
Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Ndërkombëtare
Kalo në kategori