LAJMI I FUNDIT:

Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit – shifra astronomike

Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit – shifra astronomike

Tashmë është konfirmuar se Karim Benzema do largohet nga Real Madridi dhe pas kësaj fshihet një arsye e fortë – 400 milionë euro për dy sezone.

Reklama

Fituesi i Topit të Artë ishte i sigurt se do të vazhdonte te Los Blancos edhe për sezonin e ri, mirëpo për më pak se dy javë gjërat ndryshuan.

Al Ittihad kontaktoi me përfaqësuesit e sulmuesit francez për të realizuar një transferim dhe këtë e arritën shumë shpejtë.

Zyrtare: Karim Benzema largohet nga Real Madridi, klubi e falënderon për kontributin
Lexo po ashtu Zyrtare: Karim Benzema largohet nga Real Madridi, klubi e falënderon për kontributin

Benzeman i skadon kontrata në fund të këtij muaji, ndërsa është pajtuar me kushtet e ofruara nga skuadra e Arabisë Saudite.

Mirëpo, sa do të fitojë francezi te Al Ittihad për sekondë, minutë, orë, muaj dhe vit.

Më poshtë keni të detajuar se si do ndahen shumat sipas FootMercato dhe kjo pa u tatuar:

Karim Benzema javën e ardhshme do të zyrtarizohet te skuadra e re
Lexo po ashtu Karim Benzema javën e ardhshme do të zyrtarizohet te skuadra e re

Vit: 200 000 000 euro

Muaj: 547 945 euro

Javë: 22 831 euro

Minutë: 380,51 euro

Sekondë: 6,34 euro. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kryetari i Komunës së Suharekës prezanton projektin për stadiumin e ri që do të ndërtohet në këtë qytet

Kryetari i Komunës së Suharekës prezanton projektin për stadiumin e ri që do të ndërtohet në këtë qytet

Kosovë
FC Prishtina njofton për ndryshimet e bërë në kryesi të klubit dhe kush i bleu aksionet e Remzi Ejupit dhe të tjerëve

FC Prishtina njofton për ndryshimet e bërë në kryesi të klubit dhe kush i bleu aksionet e Remzi Ejupit dhe të tjerëve

Superliga
Ky është futbollisti që mashtroi më së shumti në këtë afat kalimtar: Ai ndërroi katër klube në 29 ditë

Ky është futbollisti që mashtroi më së shumti në këtë afat kalimtar: Ai ndërroi katër klube në 29 ditë

Ligat tjera
Përfundon kuvendi i jashtëzakonshëm i FC Prishtinës - Rrahman Haradini blenë thuajse të gjitha aksionet, Remzi Ejupi largohet nga klubi

Përfundon kuvendi i jashtëzakonshëm i FC Prishtinës - Rrahman Haradini blenë thuajse të gjitha aksionet, Remzi Ejupi largohet nga klubi

Superliga
I thanë se po blen futbollistë me emër për të rregulluar imazhin, Mohammed bin Salman jep përgjigje

I thanë se po blen futbollistë me emër për të rregulluar imazhin, Mohammed bin Salman jep përgjigje

Ligat tjera
Formacioni i javës në Ligën e Kampionëve

Formacioni i javës në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori