LAJMI I FUNDIT:

LA Clippers dhe Brooklyn Nets triumfojnë në derbit lokal

LA Clippers dhe Brooklyn Nets triumfojnë në derbit lokal

Është zhvilluar xhiro e re në elitën e basketbollit amerikan NBA me shumë rezultate interesante.

Nata e mbrëmshme ka qenë e rezervuar për derbit lokal atë të Los Angelesit dhe të New Yorkut.

Los Angeles Clippers kanë treguar forcën duke mposhtur rivalin lokal Lakers me 13 pikë diferencë 114:101.

Paul George ka qenë më meritori për fitoren e Clippers ku e mbylli ndeshjen me 29 pikë, gjashtë kërcime e katër asistime.

Nick Powell shtoi 18 pikë, derisa me pikë dyshifrore e mbyllen ndeshjen edhe Reggie Jackson (14), Kennard (13) Marc. Morris (11) si dhe dyshja Wall e Zubac që shtuan nga 10 pikë të tjera.

LeBron James ishte më efikasi te Lakers me 30 pikë, tetë kërcime e pesë asistime, por që nuk mjaftuan për fitore.

View this post on Instagram

A post shared by NBA (@nba)

Fitore në derbim e New Yorkut ma marrë edhe Brooklyn Nets që ka mposhtur rivalin lokal New York Knicks me 27 pikë diferencë 112:85.

Kevin Durant ishte fantastik në këtë sfidë me ‘triple-double’ ku realizoi 29 pikë, 12 kërcime e 12 asistime.

Me lojë të mirë te skuadra fituese u dallua edhe Seth Curry që shtoi 23 pikë, derisa me pikë dyshifrore e mbyllen edhe Sumner (18), Claxton (12) dhe Harris që shtoi 10 të tjera. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Vdes në moshën 26-vjeçare portieri i Malit të Zi, vetëm 10 ditë më parë gëzoi kombin e tij

Vdes në moshën 26-vjeçare portieri i Malit të Zi, vetëm 10 ditë më parë gëzoi kombin e tij

Ndërkombëtare

"Nuk e prisja ftesën për Evropian, pasi mendoja të luaja për Kosovën", Tarashaj: Shqipëria mund të befasojë, Zvicra në gjysmëfinale nëse Shaqiri është në formë

Romak Zeqiri
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Përfaqësueset
Superkompjuteri parashikon pesë favoritët për ‘Këpucën e Artë’ në Euro 2024

Superkompjuteri parashikon pesë favoritët për ‘Këpucën e Artë’ në Euro 2024

Përfaqësueset
Dikur ishin refuzuar, tani janë lojtarë kyç: Gjashtë yje, një shqiptar mes tyre që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Dikur ishin refuzuar, tani janë lojtarë kyç: Gjashtë yje, një shqiptar mes tyre që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Përfaqësueset
Kalo në kategori