Kylie Jenner, 22 vjeçe dhe Drake, 33 vjeç, kanë kaluar kohë ‘së bashku’ në mënyrë romantike, vetëm disa javë pasi Kylie u nda nga Travis Scott

Kohët e fundit u raportua se ata kishin një ‘tërheqje ndaj njëri-tjetrit’, shkruan DailyMail.

Dhe duket se Kylie Jenner dhe Drake janë një hap më pranë krijimit të një tjetër super çifti.

Një miliardere 22-vjeçare e vetëshpallur dhe reperi kanadez 33-vjeçar thuhet se mes vete janë më shumë se miq, sipas një raporti të Revistës People të mërkurën në mëngjes.

Një burim i brendshëm për botimin tha: “Ai dhe Kylie kanë kaluar kohë së bashku”.

Sikur të mos mjaftonte, një shok tjetër i çiftit të mundshëm tha që të dy ishin varur ‘romantikisht’ që kur Kylie u nda me Travis Scott muajin e kaluar.

Kylie Jenner (Foto: Rich Fury/Getty Images/Guliver)

Sidoqoftë, ka pretendime kontradiktore në lidhje me statusin e marrëdhënies së tyre pasi një person i brendshëm i tha publikimit të përjavshëm se dyshja janë ‘thjesht miq’.

Revista People gjithashtu raporton se një burim i afërt pranë Kyeliet këmbëngul se ajo nuk është duke u takuar me Drake.

Për dyshen thuhet se patën një flirt në festën e ditëlindjes së 33-të të reperit Drake, gati dy javë më parë.

“Ajo kaloi shumicën e kohës pranë Drake-it dhe miqve të tij”, tha një burim për US Weekly.

Drake (Foto: Gregory Shamus/Getty Images/Guliver)

“Kylie ishte duke kënduar dhe kërcyer me miqtë e saj, ndërsa ajo ishte pranë Drake-it, por ata nuk po vallëzonin së bashku, dukej se kishin një lidhje edhe pse”, tha burimi.

“Ata ishin duke bërë shaka dhe Kylie po qeshte. Ajo dukej se ishte vërtet e lumtur dhe me një humor të shkëlqyer, dhe ajo dhe Drake dukeshin shumë komodë me njëri-tjetrin. Dukej se kishte një tërheqje mes tyre”, vazhdoi më tej burimi.

Ky aludim për një lidhje të saj të re, vjen pas Kylie i dha fund këtë vjeshtë lidhjes me ish-të dashurin dhe babanë e vajzës së saj, Stormi Webster, Travis Scott.

Drake ndërkohë ka pasur lidhje me disa femra të famshme si: Serena Williams, Rihanna etj. /Telegrafi/

Travis Scott dhe Kylie Jenner (Foto: Tommaso Boddi/Getty Images/Guliver)