0Shares

Forca të shumta të njësisë speciale sot janë parë rrugëve të kryeqytetit, e kjo për faktin se aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje dhe qytetarë të tjerë po protestojnë kundër Marrëveshjes aktuale për demarkacionin me Malin e Zi.

Mirëpo një pjesëtar i Njësisë speciale ka tërhequr vëmendjen e protestuesve.

I armatosur në nivel, me një fizik të mirë, qëndrim të fortë ashtu siç i takon një pjesëtari të Njësisë special, ai për pak minuta ka marrë vëmendjen e protestuesve në sheshin “Adem Jashari”.

Kujtojmë se Lëvizja Vetëvendosje ka thirrur një protestë gjithë popullore kundër ratifikimit të marrëveshjes së Demarkacionit, i cili përcakton kufirin mes Kosovës dhe Malit të Zi. /Telegrafi/

14159844_1282531238447915_1482308223_n

14218222_1282531241781248_218031004_n

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)