LAJMI I FUNDIT:

“Ky është qëllimi im personal” – Ylli i harruar nga Real Madridi i dërgon një mesazh të fuqishëm klubit spanjoll

“Ky është qëllimi im personal” – Ylli i harruar nga Real Madridi i dërgon një mesazh të fuqishëm klubit spanjoll

Reinier Jesus , e mbani mend atë? Sulmuesi brazilian aktualisht është i huazuar nga Real Madrid te klubi i Serie A, Frosinone.

Talenti brazilian e imagjinon veten duke u futur në ekipin e parë të Real Madridit në 2024.

“Kthimi në Real Madrid? Po, po. Ky është qëllimi im personal. Një nga ëndrrat e mia është të kthehem dhe të jem në gjendje të bëj debutimin tim profesional për Real Madrid”, tha Reinier për ESPN.

“Mendimet e mia janë këtu në Evropë, jo në Brazil. Ky vit i ardhshëm do të jetë shumë i rëndësishëm për mua, kështu që gjithmonë duhet t’i mbaj mendimet e mia këtu. Kur të përfundojë sezoni, me dëshirën e Zotit, gjithçka do të jetë mirë”, deklaroi Reinier Jesus.

Ky sezon ka nisur shkëlqyeshëm për të riun te Frosinone ku ka shënuar dy herë dhe ka bërë po aq asistime në tetë paraqitje.

“Unë do të vazhdoj të punoj shumë për këtë kontroll të mirë dhe do të shohim se çfarë do të ndodhë, gjithmonë me qetësi dhe qetësi. Dhe jam i sigurt se, nëse është menduar të ndodhë, do të ndodhë. Gjithçka është në rregull”, tha talenti brazilian.

21-vjeçari ka kohë në anën e tij për t’ia dalë si lojtar i Real Madridit edhe pse udhëtimi nuk do të jetë i lehtë.

Real Madridi nënshkroi Reinier nga Flamengo për 30 milionë euro në vitin 2020. Por fatkeqësisht ai ende nuk ka bërë debutimin e tij në krye të klubit tre vjet më vonë duke u huazuar te Borussia Dortmund dhe Girona. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
E paparë deri tani: Mbappe pasi u zëvendësua në pjesën e parë, shkoi te nëna e tij në tribunë për të parë ndeshjen

E paparë deri tani: Mbappe pasi u zëvendësua në pjesën e parë, shkoi te nëna e tij në tribunë për të parë ndeshjen

Ligue 1
Zbulohet lista prej 20 ekipeve që përfitojnë më së shumti para bazuar në shitjet e fanellave

Zbulohet lista prej 20 ekipeve që përfitojnë më së shumti para bazuar në shitjet e fanellave

Ndërkombëtare
Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

La Liga
Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Premier League
Endrick do të luajë ndeshjen e tij të parë në “Santiago Bernabeu” shumë më shpejt nga sa e prisnit

Endrick do të luajë ndeshjen e tij të parë në “Santiago Bernabeu” shumë më shpejt nga sa e prisnit

Ndërkombëtare
Këta janë dhjetë lojtarët shqiptarë më të paguar në futboll – Muriqi më lartë se Xhaka, befasojnë Hysaj dhe Muçi

Këta janë dhjetë lojtarët shqiptarë më të paguar në futboll – Muriqi më lartë se Xhaka, befasojnë Hysaj dhe Muçi

Ligat tjera
Kalo në kategori