Ky është Liverpooli, mposht të parin pastaj mposhtet nga i fundit (Video)

SWANSEA, WALES - JANUARY 22: Swansea goalscorer Alfie Mawson celebrates the opening goal during the Premier League match between Swansea City and Liverpool at Liberty Stadium on January 22, 2018 in Swansea, Wales. (Photo by Stu Forster/Getty Images)

Liverpooli nuk ka arritur ta mbajë serinë e fitoreve, pasi ka pësuar në udhëtim nga Swansea (1-0).

Ndeshja nisi më mirë për Liverpoolin që kishte disa raste të mira.

Por më të rrezikshmit ishin Virgil Van Dijk (23’) dhe Sadiu mane (30’), por që nuk arritën të shënojnë.

Vendasit kaluan në epërsi në minutën e 40-të. Ishte Alfie Maëson që shënoi pas një harkimi nga goditja nga këndi.

Festa e golit. (Photo by Michael Steele/Getty Images)

Por Sadio Mane kishte rst të mirë pas pasimit nga Mohamed Salah, por gjuajtja e tij shkoi mbi jashtë.

Pjesa e parë u mbyll me këtë rezultat.

Duel gjatë ndeshjes (Getty images)

Liverpooli  nisi mirë edhe pjesë e dytë me Mohamed Salah i cili gjuan nga 15 metra, por Lukasz Fabianski, ishte në vend.

Sadio Mane në aksion. (Photo by Stu Forster/Getty Images)

Salah dy herë dhe Firmino një herë provuan në fund të ndeshjes, por që nuk arritën ta ndryshojnë rezultatin dhe t’i ikin humbjes.

Liverpooli pas kësaj humbje mbetet në pozitën e katërt me 47 pikë, ndërsa për Sëansean ishin pikët e shpresës, pasi me 20 pikë mbyll renditjen. /Telegrafi/

A u vodh Barcelona në El Clasico? Cafu deklarohet shkurt dhe qartë

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

"Ish-gjyqtari më i pasur në botë", është pronari i dy super bizneseve dhe ka pasuri neto më shumë se Mike Tyson

Bayerni shokon të gjithë me trajnerin i cili do ta drejtojë ekipin sezonin e ardhshëm

Liverpooli përpilon listën zyrtare prej tre emrave për të zëvendësuar Kloppin pas largimit