Lojërat Olimpike Dimërore 2018 në PyeongChang, të Koresë së Jugut.

Kosova këtë vit garon për herë të parë në këto lojëra, me përfaqësues skiatorin Albin Tahirin, transmeton Telegrafi.

Kosova bën parakalimin historik në ceremoninë hapëse të LOD PyeongChang 2018 Kosova bën parakalimin historik në ceremoninë hapëse të LOD PyeongChang 2018

Më shumë se sa garuesit, vëmendje të veçantë po rrëmbejnë vajzat pjesëmarrëse, të cilat duken mjaft tërheqëse dhe atraktive.

Skiatori Albin Tahiri: Jam i gatshëm për të dhënë maksimumin në Lojërat Olimpike Dimërore 2018 Skiatori Albin Tahiri: Jam i gatshëm për të dhënë maksimumin në Lojërat Olimpike Dimërore 2018

E përditshmja italiane “Corriere de lla sport“, ka sjell imazhet e femrave më seksi të sporteve dimërore.

Skiatoret, patinazheret dhe drejtueset më seksi të Lojërave Olimpike 2018:

Lindsey Vonn

Mikaela Shiffrin

Mikaela Shiffrin

Lara Gut

Silje Norendal

Aja Evans

Madison Chock

 Amanda Kessel

 Ngozi Onwumere

Chloe Kim

Jessie Diggins

Anna Veith

 Dorothea Wierer

Alexa Scimeca Knierim

Victoria Moiseeva

Yura Min