LAJMI I FUNDIT:

Kumbulla spektakolar në fitoren e Romës, statistikat e tij në ndeshje ndaj Real Betis

Kumbulla spektakolar në fitoren e Romës, statistikat e tij në ndeshje ndaj Real Betis

Roma ka shënuar fitore ndaj Real Betis me rezultat 2-0 në 1/8 e Ligës së Evropës.

Reklama

Mbrojtësi shqiptar edhe pse luajti 45 minuta, arriti të shënojë golin e dytë të kësaj fitoreje.

Ai nga SofaScore është vlerësuar si lojtari më i mirë i ndeshjes me notën 7.5.

Roma merr fitore të madhe ndaj Sociedadit, shënon edhe Kumbulla
Lexo po ashtu Roma merr fitore të madhe ndaj Sociedadit, shënon edhe Kumbulla

Kumbulla kishte tri ndërhyrje në top, dy ndërprerje të aksioneve dhe dy spastrime.

Ai kishte 16 nga 19 pasime të saktë, ndërsa fitoi gjashtë duele nga nëntë sa kishte.

Stephan El Shaarawy po ashtu u vlerësua lartë me notën 7.3, ndërsa më i dobëti ishte Alex Remiro me 5.9. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Pep Guardiola me kërkesë interesante për UEFA-n dhe FIFA-n pas fitimit të Ligës së Kampionëve

Pep Guardiola me kërkesë interesante për UEFA-n dhe FIFA-n pas fitimit të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Messi nuk përmbahet, godet ashpër PSG-në për dy vitet e kaluara në Parc des Princes

Messi nuk përmbahet, godet ashpër PSG-në për dy vitet e kaluara në Parc des Princes

Ligue 1
Inzaghi: Interi i tregoi botës se kush është me paraqitjen ndaj Man Cityt

Inzaghi: Interi i tregoi botës se kush është me paraqitjen ndaj Man Cityt

Liga e Kampionëve
Intervista emocionale e Jack Grealish pas triumfit historik të Man Cityt në Ligën e Kampionëve

Intervista emocionale e Jack Grealish pas triumfit historik të Man Cityt në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Notat e lojtarëve, Man City 1-0 Inter: Ederson yll i ndeshjes

Notat e lojtarëve, Man City 1-0 Inter: Ederson yll i ndeshjes

Liga e Kampionëve
Manchester City fiton për herë të parë në histori trofeun e Ligës së Kampionëve - kompleton tripletën

Manchester City fiton për herë të parë në histori trofeun e Ligës së Kampionëve - kompleton tripletën

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori