LAJMI I FUNDIT:

Kuka zbulon se përse e anuluan pjesëmarrjen në Kampionatin Ballkanik

Kuka zbulon se përse e anuluan pjesëmarrjen në Kampionatin Ballkanik

Driton Kuka ka bërë të ditur se nuk kanë marrë pjesën në Kampionatin Ballkanik U13 për shkak të mos pajisjes me viza, që u mbajt në Sarajevë.

Reklama

Trajneri legjendar i xhudos përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, shfaqi detaje shtesë se përse një gjë e tillë nuk u realizua.

Më poshtë mund të lexoni reagimin e plotë (pa ndërhyrje) të Kukës në llogarinë e tij zyrtare në rrjetin social:

Me shkas…

Ditë më parë na u desht të anulojmë një garë për fëmijët gjegjësisht atje u mbajt Kampionati Ballkani U13 që u mbajt në Sarajevë!

Arsyeja – procedura të tepërta për pajisje me vizë rrjedhimisht koha e shkurtë!

Pas disa javësh në Sarajevë do mbahet Evropiani U23 dhe mesin e garuesve do jenë edhe Erza,Riosi e Laura pretendentë për medalje!

Prapë procedura e probleme me viza.

Për garuesit e sipërpërmendur kemi aplikuar edhe për Pasaportë Shqiptare për evitimin e problemeve të tilla.

Me shpresë për mirëkuptim nga Qeveria e shtetit tonë Amë!

Me Federatën e Bosnes kemi marrëdhënie të shkelqyeshme por pjesa politike e tyre është ndryshe.

Foto me ekipin Olimpik para disa vitesh në Sarajevë.

Me shpresë në reflektim të politikës së shtetit Boshnjak por edhe në pritje të përgjegjes pozitive nga Shteti Shqiptar!

Foto me Ekipin Olimpik para Lojërave Olimpike në Tokio në qytetin e Sarajeves. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Pep Guardiola me kërkesë interesante për UEFA-n dhe FIFA-n pas fitimit të Ligës së Kampionëve

Pep Guardiola me kërkesë interesante për UEFA-n dhe FIFA-n pas fitimit të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Messi nuk përmbahet, godet ashpër PSG-në për dy vitet e kaluara në Parc des Princes

Messi nuk përmbahet, godet ashpër PSG-në për dy vitet e kaluara në Parc des Princes

Ligue 1
Inzaghi: Interi i tregoi botës se kush është me paraqitjen ndaj Man Cityt

Inzaghi: Interi i tregoi botës se kush është me paraqitjen ndaj Man Cityt

Liga e Kampionëve
Intervista emocionale e Jack Grealish pas triumfit historik të Man Cityt në Ligën e Kampionëve

Intervista emocionale e Jack Grealish pas triumfit historik të Man Cityt në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Manchester City fiton për herë të parë në histori trofeun e Ligës së Kampionëve - kompleton tripletën

Manchester City fiton për herë të parë në histori trofeun e Ligës së Kampionëve - kompleton tripletën

Liga e Kampionëve
Notat e lojtarëve, Man City 1-0 Inter: Ederson yll i ndeshjes

Notat e lojtarëve, Man City 1-0 Inter: Ederson yll i ndeshjes

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori