Vinicius Junior është kryqëzuar shkaku i neglizhencës së treguar në ndjekjen e lojtarëve në mbrojtje.

Real Madridi fitoi ndaj Fenerbahces me rezultat 5-3 në ndeshjen e vlefshme për Audi Cup.

Megjithatë, paraqitjet e Mbretërve dhe mbrojtja në veçanti lënë shumë për të dëshiruar në ndeshjet miqësore para-sezonale.

Real Madridi fiton ndaj Fenerbahces së Vedat Muriqit, Karim Benzema shkëlqen me het-trik Real Madridi fiton ndaj Fenerbahces së Vedat Muriqit, Karim Benzema shkëlqen me het-trik

Kritikat e fundit kanë ardhur edhe në këtë takim ndaj gjigantit turk, pasi Reali pranoi tri gola dhe pjesa e parë përfundoi me barazim 2-2.

Pikërisht tek goli i barazimit nga Fenerbahce, mediat spanjolle kanë gjetur një gabim nga sulmuesi brazilian, Vinicius Jr, i cili është kryqëzuar pastaj nga kritikat.

Vedat Muriqi asiston në golin që barazon rezultatin ndaj Real Madridit Vedat Muriqi asiston në golin që barazon rezultatin ndaj Real Madridit

Vinicius ishte në krahun e djathtë të sulmit dhe në momentin e aksionit të Fenerbahces, nuk e ndoqi lojtarin e tij, Nabil Dirar, i cili luante në të majtë të mbrojtjes.

Dirar doli në kundërsulm i vetëm dhe arriti me lehtësi të shënoj për 2-2, pas asistimit të Vedat Muriqit. /Telegrafi/