LAJMI I FUNDIT:

Kryeministri Kurti shijoi natën e fundit të festivalit “Sunny Hill”

Kryeministri Kurti shijoi natën e fundit të festivalit “Sunny Hill”
Foto: Screenshot/Facebook

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka qenë prezent në natën përmbyllëse të festivalit “Sunny Hill”, që u mbajt për katër ditë radhazi në Parkun e Gërmisë.

Ai ka shijuar natën e fundit të festivalit që ka bërë bujë edhe ndërkombëtarisht, gjersa janë publikuar disa pamje në rrjete sociale.

Faqja “Qeveria e Republikës së Kosovës” ka publikuar një fotografi në Facebook, ku shihet Kurti teksa xhiron atmosferën me telefonin e tij, e më pas ka realizuar edhe një video tjetër.

Në ditën e djeshme (e diel), kryeministri po ashtu ka pritur në zyrën e tij artisten shqiptare me famë botërore, Dua Lipën.

Reklama

Për këtë të fundit thuri lëvdata të mëdha, e madje e cilësoi të pamatshëm kontributin e Duas për Kosovën.

Reklama
Foto: Screenshot/Facebook

“Sunny Hill” theksojmë se nisi të enjten (4 gusht) dhe mbaroi dje e diel (7 gusht). Përgjatë këtyre netëve, pati performance nga ma të ndryshmet nisur nga yjet botëror e më pas edhe nga artistë shqiptarë.

Dua këndoi në natën e parë të “Sunny Hill”, për të vazhduar më pas me J Balvin, Skepta, Aj Tracey, Skepta dhe Diplo. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Bruno: Të gjithë banorët e Big Brother VIP Kosova janë paguar

Bruno: Të gjithë banorët e Big Brother VIP Kosova janë paguar

Magazina
Fotografi në vende të njëjta në periudhë të njëjtë kohore – rikthehen aludimet për lidhjen e mohuar të Kiarës me djalin e biznesmenit të njohur shqiptar

Fotografi në vende të njëjta në periudhë të njëjtë kohore – rikthehen aludimet për lidhjen e mohuar të Kiarës me djalin e biznesmenit të njohur shqiptar

Magazina
Motra e Luizit zbulon se ka folur me Kiarën pas eliminimit të saj nga Big Brother VIP Albania?

Motra e Luizit zbulon se ka folur me Kiarën pas eliminimit të saj nga Big Brother VIP Albania?

Magazina

"Çfarë pune ke ti me Luizin" - publikohet telefonata e Oltës me bashkëshortin e saj brenda BBVA, produksioni ndërpret telefonatën

Magazina
Kujtim nga Big Brother - 'Ciao Berto' mirëpret në fabrikë finalistin Artan Thaçi: Si u jetësua kolltuku i dizajnuar në dedikim për Cimën

Kujtim nga Big Brother - 'Ciao Berto' mirëpret në fabrikë finalistin Artan Thaçi: Si u jetësua kolltuku i dizajnuar në dedikim për Cimën

Egzona Shigjeqi
Luizi nervozohet pasi produksioni ia ndërprenë telefonatën me nënën

Luizi nervozohet pasi produksioni ia ndërprenë telefonatën me nënën

Magazina
Kalo në kategori