LAJMI I FUNDIT:

Kryeministri australian goditet me vezë (Video)

Kryeministri australian goditet me vezë (Video)

Një grua është arrestuar pasi që ka goditur me vezë kryeministrin e Australisë, Scott Morrison gjatë fushatës zgjedhore që do të mbahen më 18 maj.

Reklama

Sigurimi shpejt e ka larguar  25 vjeçaren, ndërsa sipas policisë askush nuk është lënduar në këtë incident.

Morrison më vonë në Twitter gruan që e ka gjuajtur me vezë e ka quajtur “aktiviste qyqare”.

Ai ka falënderuar sigurimin e tij për reagim të shpejtë, dhe ka shfaqur brengën për gruan e vjetër që u rrëzua gjatë këtij sulmi, transmeton BBC.

Incidenti ka ndodhur në vendin e quajtur Olbia, që gjendet rreth 330 kilometra në jugperëndim të Kanberas. /kp/Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Momenti kur Ukraina bombardoi selinë e flotës ruse në Krime - publikohen pamjet në internet

Momenti kur Ukraina bombardoi selinë e flotës ruse në Krime - publikohen pamjet në internet

Evropa
Ukraina thotë se sulmi me raketa në selinë e flotës ruse në Krime kishte në cak zyrtarët e marinës

Ukraina thotë se sulmi me raketa në selinë e flotës ruse në Krime kishte në cak zyrtarët e marinës

Evropa
Kryeministri i Polonisë i drejtohet Zelenskyt: Kurrë më mos e ofendo popullin polak

Kryeministri i Polonisë i drejtohet Zelenskyt: Kurrë më mos e ofendo popullin polak

Evropa

"Mirënjohës ndaj ushtarëve ukrainas", rusët që nuk duan të luftojnë, gëzohen kur arrestohen nga Ukraina

Evropa
Britania e Madhe ka zhvilluar bisedime sekrete me Rusinë

Britania e Madhe ka zhvilluar bisedime sekrete me Rusinë

Evropa
Demokratët mund të heqin dorë nga Biden për Michelle Obaman në vitin 2024

Demokratët mund të heqin dorë nga Biden për Michelle Obaman në vitin 2024

Amerika
Kalo në kategori