LAJMI I FUNDIT:

Kroacia i dëbon 18 diplomatë rusë dhe 6 anëtarë të personelit të Ambasadës në Zagreb

Kroacia i dëbon 18 diplomatë rusë dhe 6 anëtarë të personelit të Ambasadës në Zagreb

Kroacia ka dëbuar 18 diplomatë rusë dhe gjashtë anëtarë të personelit administrativ dhe teknik.

Reklama

Sipas Ministrisë kroate të Punëve të Jashtme, i është dorëzuar një notë ambasadorit rus Andrej Nesterenko duke e informuar Rusinë për reduktimin e numrit të personelit diplomatik dhe atij teknik të Ambasadës në Zagreb.

“Kroacia i dorëzoi të hënën një notë ambasadorit rus Andrej Nesterenko duke e informuar Rusinë për reduktimin e numrit të personelit diplomatik dhe administrativo-teknik në Ambasadën në Zagreb”, thuhet në njoftimin e MPJ-së.

Kroacia i është bashkuar kështu një numri shtetesh evropiane si Polonia, Gjermania, Franca, Italia, Spanja, Greqia, Bullgaria, Suedia e të tjera. Sllovenia fqinje po ashtu ka dëbuar 33 diplomatë.

Po ashtu, MPJ ka dënuar agresionin ushtarak rus kundër Ukrainës, duke kërkuar që Rusia të sjellë para drejtësisë ata që janë përgjegjës për krimet. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Rreth 99 për qind të votave të numëruara – këto janë rezultatet dhe të rejat e fundit nga balotazhi për president të Turqisë

Rreth 99 për qind të votave të numëruara – këto janë rezultatet dhe të rejat e fundit nga balotazhi për president të Turqisë

Turqia
Sipas rezultateve të mediave në Turqi, Erdogan do të jetë president edhe për një mandat

Sipas rezultateve të mediave në Turqi, Erdogan do të jetë president edhe për një mandat

Turqia
Erdogan nuk ka fituar zyrtarisht - por kjo nuk e ka penguar një lider botëror ta urojë atë

Erdogan nuk ka fituar zyrtarisht - por kjo nuk e ka penguar një lider botëror ta urojë atë

Botë
Gazetarja serbe Rankoviq tregon se si mediet e afërta me Vuçiqin raportuan rrejshëm rreth gjendjes në veri të Kosovës

Gazetarja serbe Rankoviq tregon se si mediet e afërta me Vuçiqin raportuan rrejshëm rreth gjendjes në veri të Kosovës

Serbia
Kreu u Wagnerit rus kërcënon Kremlinin: Do të merrni shuplakë nga populli

Kreu u Wagnerit rus kërcënon Kremlinin: Do të merrni shuplakë nga populli

Evropa
Mediet serbe gënjejnë rreth postimit të Hajrullahut për protestën kundër Vuçiqit në Beograd

Mediet serbe gënjejnë rreth postimit të Hajrullahut për protestën kundër Vuçiqit në Beograd

Serbia
Kalo në kategori