LAJMI I FUNDIT:

Zagreb

51 Artikuj

I riu nga Kroacia e shndërron autobusin e vjetër në ‘një klub nate’

I riu nga Kroacia e shndërron autobusin e vjetër në ‘një klub nate’

Interesante
Kryetari i Zagrebit veshi një kostum pune dhe pastroi qytetin bashkë me punëtorët

Kryetari i Zagrebit veshi një kostum pune dhe pastroi qytetin bashkë me punëtorët

Kroacia
Rrahin brutalisht dy të rinj në tramvaj në qendër të Zagrebit, pamjet publikohen në rrjetet sociale – policia kroate arreston sulmuesit

Rrahin brutalisht dy të rinj në tramvaj në qendër të Zagrebit, pamjet publikohen në rrjetet sociale – policia kroate arreston sulmuesit

Kroacia
Dramë në qendër të Zagrebit, buldozeri thyen gypin e gazit dhe shpërthen një zjarr i madh – lëndohen katër persona

Dramë në qendër të Zagrebit, buldozeri thyen gypin e gazit dhe shpërthen një zjarr i madh – lëndohen katër persona

Kroacia
Kroacia i dëbon 18 diplomatë rusë dhe 6 anëtarë të personelit të Ambasadës në Zagreb

Kroacia i dëbon 18 diplomatë rusë dhe 6 anëtarë të personelit të Ambasadës në Zagreb

Kroacia
Nuk e “pikasi” sistemi kundërajror, e kamerat e sigurisë po – instituti hidrometeorologjik i Kroacisë publikon imazhet e fluturakes që u rrëzua në Zagreb

Nuk e “pikasi” sistemi kundërajror, e kamerat e sigurisë po – instituti hidrometeorologjik i Kroacisë publikon imazhet e fluturakes që u rrëzua në Zagreb

Kroacia
Në Ukrainë gjendet një qytet që quhet Yarun sikurse lagjia Jarun në Zagreb, a është programuar gabimisht fluturakja pa pilot?

Në Ukrainë gjendet një qytet që quhet Yarun sikurse lagjia Jarun në Zagreb, a është programuar gabimisht fluturakja pa pilot?

Kroacia
Presidenti kroat: Fluturakja pa pilot ka ardhur nga Ukraina, peshon mbi 6 tonelata – rastin po e cilësojmë si incident serioz

Presidenti kroat: Fluturakja pa pilot ka ardhur nga Ukraina, peshon mbi 6 tonelata – rastin po e cilësojmë si incident serioz

Kroacia
Zbulohen detaje për fluturaken misterioze që u rrëzua në Zagreb, autoritetet kroate thonë se ishte futur përmes Hungarisë

Zbulohen detaje për fluturaken misterioze që u rrëzua në Zagreb, autoritetet kroate thonë se ishte futur përmes Hungarisë

Kroacia
Eksperti amerikan i aviacionit ushtarak jep detaje për fluturaken që u rrëzua në Zagreb

Eksperti amerikan i aviacionit ushtarak jep detaje për fluturaken që u rrëzua në Zagreb

Kroacia
Në Zagreb hapet muzeu i kanabisit – gjendet përballë stacionit policor

Në Zagreb hapet muzeu i kanabisit – gjendet përballë stacionit policor

Kuriozitete
Fillon linja Zagreb – Prishtinë – Zagreb! 

Fillon linja Zagreb – Prishtinë – Zagreb! 

Marketing
Inaugurohet fluturimi i parë Prishtinë-Zagreb në ANP ‘Adem Jashari’, do të operoj tri herë në javë

Inaugurohet fluturimi i parë Prishtinë-Zagreb në ANP ‘Adem Jashari’, do të operoj tri herë në javë

Marketing
Pamje të pakëndshme të një protestuesi në Zagreb

Pamje të pakëndshme të një protestuesi në Zagreb

Fun Lajme
Gërvalla merr pjesë në takimin ministror të Kartës ShBA-Adriatik në Zagreb

Gërvalla merr pjesë në takimin ministror të Kartës ShBA-Adriatik në Zagreb

Kosovë
Gazetares së Al Jazeera i rrëmbehet mikrofoni derisa po raportonte live nga protestat në Zagreb

Gazetares së Al Jazeera i rrëmbehet mikrofoni derisa po raportonte live nga protestat në Zagreb

Kroacia
Zagreb-Prishtinë, linja më e re ajrore në Aeroportin Ndërkombëtar ‘Adem Jashari’

Zagreb-Prishtinë, linja më e re ajrore në Aeroportin Ndërkombëtar ‘Adem Jashari’

Të Tjera
Kroacia bëhet destinacioni kryesor i rusëve për ta marr vaksinën kundër COVID-19

Kroacia bëhet destinacioni kryesor i rusëve për ta marr vaksinën kundër COVID-19

Kroacia
Studenti nga Zagrebi që rrugëve të qytetit u jep një pamje krejt tjetër

Studenti nga Zagrebi që rrugëve të qytetit u jep një pamje krejt tjetër

Fun Lajme
Nuk e dinte që rimorkioja ishte ngritur, përplaset në urë – mrekullisht nuk lëndohet askush në aksidentin në Zagreb

Nuk e dinte që rimorkioja ishte ngritur, përplaset në urë – mrekullisht nuk lëndohet askush në aksidentin në Zagreb

Auto Fun
Shpërthen gypi, shumë lagje të Zagrebit mbushen me ujë – ekipet e shpëtimit i dalin në ndihmë qytetarëve

Shpërthen gypi, shumë lagje të Zagrebit mbushen me ujë – ekipet e shpëtimit i dalin në ndihmë qytetarëve

Kroacia
Aksion i policisë kroate në Zagreb, në mesin e të arrestuarve edhe drejtori i televizionit publik HRT

Aksion i policisë kroate në Zagreb, në mesin e të arrestuarve edhe drejtori i televizionit publik HRT

Kroacia
Nusja me një fustan nusërie shkoi për të bërë pazar në Zagreb

Nusja me një fustan nusërie shkoi për të bërë pazar në Zagreb

Fun Lajme
Pak sekonda para se të fillon të dëmtohet objekti i fakultetit të mjekësisë në Zagreb nga tërmeti i fuqishëm, macet ndjejnë lëkundjet – fillojnë të ikin

Pak sekonda para se të fillon të dëmtohet objekti i fakultetit të mjekësisë në Zagreb nga tërmeti i fuqishëm, macet ndjejnë lëkundjet – fillojnë të ikin

Interesante