LAJMI I FUNDIT:

Rrahin brutalisht dy të rinj në tramvaj në qendër të Zagrebit, pamjet publikohen në rrjetet sociale – policia kroate arreston sulmuesit

Rrahin brutalisht dy të rinj në tramvaj në qendër të Zagrebit, pamjet publikohen në rrjetet sociale – policia kroate arreston sulmuesit

Disa ditë më parë brenda një tramvaji në qendër të Zagrebit, Kroaci, është rrahur brutalisht një i ri, derisa një tjetër ka pësuar lëndime më të lehta.

Reklama

Policia kroate ka arritur të arrestojë sulmuesit, kurse pamjet e këtij sulmi janë bërë virale në rrjetet sociale, e pikërisht përmes këtyre pamjeve policia arriti të identifikojë dhe lokalizojë autorët e sulmit, transmeton Telegrafi.

“Lidhur me videon e publikuar në rrjetet sociale – përkatësisht të sulmit fizik në tramvaj, policia e Zagrebit ka filluar hetimet”, thuhet në kumtesën e policisë kroate.

Është konfirmuar se gjatë 18 shtatorit, rreth orës 15:20 në tramvaj në sheshin Josip Jelaçiq, dy meshkuj sulmuan dy tjerë 23-vjeç, ku si pasojë njëri pësoi lëndime të rënda trupore, e tjetri më të lehta.

“Policia ka arrestuar dy meshkuj, një 20-vjeçar dhe një 36, nën dyshimin për sulm fizik dhe lëndim trupor”, thuhet ndër tjera në kumtesën e policisë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Biden rrëzohet gjatë një ceremonie të diplomimit të kadetëve ushtarakë në Kolorado

Biden rrëzohet gjatë një ceremonie të diplomimit të kadetëve ushtarakë në Kolorado

Amerika
Zelensky mori mbështetje të fuqishme për furnizimin me aeroplanë luftarakë

Zelensky mori mbështetje të fuqishme për furnizimin me aeroplanë luftarakë

Evropa
Shefi i Wagnerit, Prigozhin: Detyra jonë e radhës mund të jetë mbrojtja e territorit rus

Shefi i Wagnerit, Prigozhin: Detyra jonë e radhës mund të jetë mbrojtja e territorit rus

Evropa
Pavarësisht imunitetit diplomatik, Afrika e Jugut po shqyrton opsionet ligjore lidhur me arrestimin e Putinit

Pavarësisht imunitetit diplomatik, Afrika e Jugut po shqyrton opsionet ligjore lidhur me arrestimin e Putinit

Evropa
Rusia ka humbur të paktën 60 mijë ushtarë në përpjekjet për të pushtuar Bakhmutin

Rusia ka humbur të paktën 60 mijë ushtarë në përpjekjet për të pushtuar Bakhmutin

Evropa
“Putini në panik” – zbulohen dy arsyet pse ai është i tmerruar dhe po refuzon të udhëtojë jashtë Rusisë

“Putini në panik” – zbulohen dy arsyet pse ai është i tmerruar dhe po refuzon të udhëtojë jashtë Rusisë

Botë
Kalo në kategori