Nëse jeni një fans që dëshironi të shprehni angazhimin e tyre ndaj serisë koreane, “Squid Game”, ne kemi një lajm të mirë për ju – ekziston një kriptomonedhë.

Squid, i cili po tregtohej për rreth një cent të martën, arriti në 13.68 dollarë të premten, e cila është një kërcim prej më shumë se 135.6 për qind brenda një dite ndërsa në një javë 108.908 për qind

Ka një vëllim tregtimi Në 24-orë RRETH 9,017,057 dollarë. Në renditjen aktuale CoinMarketCap është e 2790, me një kapak tregu të drejtpërdrejtë të padisponueshëm.

Mashtrim prej 2.1 milionë dollarësh në kriptovaluta nëpërmjet tokenit 'Squid Game' Mashtrim prej 2.1 milionë dollarësh në kriptovaluta nëpërmjet tokenit 'Squid Game'

Furnizimi qarkullues nuk është i disponueshëm dhe një maksimum furnizimi me 800 milionë monedha SQUID, por që aktualisht poseduesit që nuk po mund ta shesin këtë valutë dixhitale.

Kujtojmë se Squid Game është një histori distopike e një grupi të njerëzve të detyruar të luajnë lojëra vdekjeprurëse për para.

Seriali “Lojë me kallamar” zbulon anën e errët të Koresë së Jugut: Si është të jetosh me borxhe?

Squid është ajo që njihet si kriptomonedhë “luaj-për-fitim”, ku njerëzit blejnë token për të luajtur lojëra në internet ku mund të fitojnë më shumë token. Më pas ato mund të shkëmbehen me kriptomonedha të tjera ose para.

Krijuesi i "Squid Game" thotë se nuk është aq i pasur sa lojtari 456 që fitoi lojën: Netflix nuk më pagoi ndonjë bonus për suksesin e serialit Krijuesi i "Squid Game" thotë se nuk është aq i pasur sa lojtari 456 që fitoi lojën: Netflix nuk më pagoi ndonjë bonus për suksesin e serialit

Theksojmë se edhe Metaverse pritet ta ndihmojnë këtë sektor të zhvillohet edhe më shumë. Nuk ishin vetëm tregtarët e kriptove që përfituan nga popullariteti i Squid Game.

Abonimet në Netflix u rritën kur u publikua programi. Sipas Bloomberg, seriali korean vlerësohet të vlejë rreth 900 milionë dollarë për transmetimin e atij gjiganti, pasi kushtoi vetëm 21.4 milionë dollarë. /Telegrafi/