Modelja Kourtney Kardashian dhe Scott Disick i kanë dhënë fund lidhjes së tyre nëntë-vjeçare para katër viteve.

Në pushimet e saj me Disick përfshirë edhe tre fëmijët, Kardashian ka thënë, “nuk mendoj se do të shkojmë në të gjitha udhëtimet së bashku, por më pëlqen që jam e ftuar”.

Ata kishin momentet e mira dhe disa gjëra paknaqësie në lidhje, por Kourtney Kardashian dhe Scott Disick momentalisht janë më të vetmuar si asnjëherë më parë.

Kourtney Kardashian (Foto: Paper)

Bukuroshja 40 vjeçare së fundmi ka pozuar për kopertinën e revistës “Paper”, teksa ka folur për pushimet e saj me ish të dashurin dhe të dashurën e tij, Sofia Richie.

Sipas Kourtney, lidhja e tyre “është gjëja me të cilën mund të krenohem më së shumti”. Kardashian dhe Disick janë prindër të djalit, Mason, 9 vjeç, Reign, 4 vjeç dhe vajzës, Penelope, 6 vjeçe.

Në një episod të Keeping up with the Kardashian këtë muaj, Disick ka folur për raportin që ka me Richie dhe atë që kishte dikur me Kourtney.

“Ajo është person shumë i mirë. Mendoja se do jetonim një jetë të lumtur së bashku. Gjëja më e madhe te Kourtney është se pa marrë parasysh se me kë është, fëmijët e mi nuk do të shohin gjithçka, ata do i ndjejnë gjërat dhe do jenë të mirë me njëri-tjetrin”, thotë Scott për Kourtney. /Telegrafi/