Kosova U21 merr fitore bindëse si mysafir ndaj Andorrës U21

Kosova U21 ka marr një fitore bindëse si mysafir i Andorrës U21 me rezultat 3-0 në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian.

Të besuarit e Albert Bunjakut edhe pse nuk kanë më gjasa për të kaluar tutje, dëshirojnë të tubojnë sa më shumë pikë në ndeshjet e mbetura.

Përballja u zhbllokua me një gol të Valmir Verliut në minutën e 11-të nga pika e bardhë.

Me këtë rezultat u mbyll pjesa e parë.

Pjesa e dytë nisi furishëm për shpresat  dardane, që shënuan dy herë brenda pak minutash.

Ilir Krasniqi shënoi në minutën e 52-të për 2-0.

Pas dy minutash rrjetën e gjeti edhe Kreshnik Krasniqi që shënoi për 3-0.

Aktualisht Kosova me 11 pikë mban vendin e tretë në renditje, pas Anglisë dhe Çekisë. /Telegrafi/

Roma 0-2 Bayer Leverkusen, nota e Granit Xhakës dhe të tjerëve

Liga e Evropës

"Nuk ka mbaruar ende, na duhet edhe një gol kundër Romës për finale" - Xhaka flet pas fitores së madhe