Përfaqësuesja e Kosovës rikthehet sot (e marte) në aksion, ku do të luajë me Gjeorgjinë në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës “Katar 2022”.

Ndeshja që fillon në ora 20:45, do të luhet në stadiumin “Fadil Vokrri” dhe që është e fundit për këtë muaj.

Në përballjen e parë, Dardanët kishin triumfuar si mysafir i Gjeorgjisë me golin e vetëm të shënuar nga Vedat Muriqi.

Bernard Challandes ka thënë se ata duhet të bëjnë më mirë, pasi ndeshja ndaj Suedisë ishte dëshpëruese.

Sa i përket lëndimeve, Lirim Kastrati rikthehet ne aksion, pasi kishte disa probleme – por që tani është 100 për qind i gatshëm.

Për ndeshjen ndaj Gjeorgjisë ka folur në konferencë për media edhe Muriqi, që tha se ata duhet të bëjnë më mirë dhe të fitojnë këtë takim.

Kosova është në Grupin B dhe ka arritur të arkëtojë vetëm katër pikë, me Spanjën që është lider me 13 sosh, Suedia me 12, Greqia me nëntë dhe Gjeorgjia është në të fundit me një. /Telegrafi/

Standings provided by SofaScore LiveScore