LAJMI I FUNDIT:

Konfirmohet mungesa e dy lojtarëve kyç të Man Cityt për derbin me Real Madridin

Konfirmohet mungesa e dy lojtarëve kyç të Man Cityt për derbin me Real Madridin

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ka publikuar listën e 21 lojtarëve që do të udhëtojnë në Spanjë për duelin me Real Madridin.

Real Madrid dhe Manchester City do të takohen nesër (e martë) me fillim nga ora 21:00 në kuadër të ndeshjes së parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Tash e disa ditë ishte vënë në pikëpyetje pjesëmarrja e Kyle Walker dhe Nathan Ake në këtë ndeshje por tani gjithçka është konfirmuar.


Dy yjet e Manchester Cityt nuk do të jenë në dispozicionin e Guardiolës në këtë sfidë që do të zhvillohet në ‘Santiago Bernabeu’.

Kjo padyshim do të shkaktojë telashe të mëdha sidomos për faktin se Kyle Walker ishte ‘i përzgjedhuri’ për të neutralizuar yllin brazilian të Real Madridit, Vinicius Junior.

Në dyshim deri në momentet e fundit ishte edhe pjesëmarrja e kroatit Josko Gvardiol për shkak të lëndimit që kishte pësuar në ndeshjen e fundit në Ligën Premier ndaj Crystal Palace, megjithatë ai është bërë pjesë e listës së lojtarëve të ftuar.

Vendin e Walker në formacionin startues për këtë takim me shumë gjasë do ta zë i riu Rico Lewis, ndërsa në qendër të mbrojtjes pritet të luajnë dyshja Ruben Dias dhe John Stones./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Shtëpi dhe një koleksion mbresëlënës makinash – Khabib Nurmagomedovit pritet t’i sekuestrohen të gjitha pas akuzave për evazion fiskal

Shtëpi dhe një koleksion mbresëlënës makinash – Khabib Nurmagomedovit pritet t’i sekuestrohen të gjitha pas akuzave për evazion fiskal

UFC
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Premier League
Një tjetër gjigant italian futet në garë për transferimin e Chiesas

Një tjetër gjigant italian futet në garë për transferimin e Chiesas

Serie A
Guardiola e pranon se nuk është i sigurt nëse ylli i Man Cityt do të qëndrojë në klub

Guardiola e pranon se nuk është i sigurt nëse ylli i Man Cityt do të qëndrojë në klub

Premier League
Dy lojtarë do të largohen nga Liverpooli, pasi u degraduan nga Arne Slot gjatë përgatitjeve parasezonale

Dy lojtarë do të largohen nga Liverpooli, pasi u degraduan nga Arne Slot gjatë përgatitjeve parasezonale

Premier League
Kalo në kategori