LAJMI I FUNDIT:

Konfirmohet largimi i Toures nga City

Konfirmohet largimi i Toures nga City

Yaya Toure do të largohet nga Manchester City dhe kjo gjë tanimë është konfirmuar.

Mesfushori afrikan nuk do të presë më drejtuesit e skuadrës për një ofertë rinovimi.

Ka qenë menaxheri i lojtarit që ka konfirmuar largimin e klientit të tij nga ‘Etihad Stadium’.


“Ne kemi marrë premtime nga City për kontratën e re dhe kemi pritur gjatë për këtë gjë”.

“Pasi nuk ka ardhur kontrata e re ne kemi vendosur që Toure të largohet në qershor nga Manchester City”.

“Oferta të shumta kanë ardhur në adresë tonë dhe jemi duke i shqyrtuar ato. Inter? Është një klub i madh të shohim”, deklaroi Dimtri Seluk, agjenti i mesfushorit afrikan. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Përfaqësueset
Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Serie A
Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Premier League
Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Ndërkombëtare
“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

La Liga
Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bundesliga
Kalo në kategori