LAJMI I FUNDIT:

Kompletohet gjysmëfinalet në Ligën e Konferencës– çiftet dhe orari i ndeshjeve

Kompletohet gjysmëfinalet në Ligën e Konferencës– çiftet dhe orari i ndeshjeve

Janë mbyllur ndeshjet çerekfinale të Ligës së Konferencës, ku tashmë dihen katër ekipet e mbetura që do ta kërkojnë për trofeun.

Aston Villa ishte ma e mirë se Lille vetëm pas ekzekutimit të penalltive, ndërsa Olimpiacos arriti ta elinimojë Fenerbahce po ashtu me penallti.

Në gjysmëfinale do të takohen Aston Villa dhe Olimpiacos, me ndeshjen e parë që do të zhvillohet në Angli me 2 maj, ndërsa ajo kthyese pas një jave në Greqi.

Fiorentina arriti ta eliminojë Plezenin vetëm në kohën shtesë, ndërsa, Club Brugge ishte më e mirë se sa PAOK pas dy ndeshjeve.

Fiorentina– Club Brugge do të jetë gjysmëfinalja tjetër, me ndeshjen e parë që zhvillohet në Itali me 2 maj, ndërsa ajo kthyese me 7 maj në Belgjikë.

Finalja do të zhvillohet në Athinë, më 29 maj. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dikur ishin refuzuar, tani janë lojtarë kyç: Gjashtë yje, një shqiptar mes tyre që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Dikur ishin refuzuar, tani janë lojtarë kyç: Gjashtë yje, një shqiptar mes tyre që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Përfaqësueset
Gjermania bindëse në start të Kampionatit Evropian 2024 – mposht me spektakël Skocinë

Gjermania bindëse në start të Kampionatit Evropian 2024 – mposht me spektakël Skocinë

Përfaqësueset
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
Notat e lojtarëve, Gjermani 4-1 Skoci: Wirtz dhe Kroos shkëlqyen, por njëri i kaloi me paraqitje

Notat e lojtarëve, Gjermani 4-1 Skoci: Wirtz dhe Kroos shkëlqyen, por njëri i kaloi me paraqitje

Përfaqësueset
Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Përfaqësueset
Pas dorëheqjes së Terzicit, Dortmundi mori një vendim që Hummels nuk e priste

Pas dorëheqjes së Terzicit, Dortmundi mori një vendim që Hummels nuk e priste

Bundesliga
Kalo në kategori