LAJMI I FUNDIT:

Koeman mbështet idenë e shitjes së tre senatorëve të klubit, por dëshiron qëndrimin e Piques

Koeman mbështet idenë e shitjes së tre senatorëve të klubit, por dëshiron qëndrimin e Piques

Trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman mbështet planin e klubit për të shitur Luis Suarez, Sergio Busquets dhe Jordi Alba, por dëshiron që mbrojtësi  Gerard Pique  të mbetet në Camp Nou.

Detajet janë përshkruar nga mediumit Diario AS që raporton lajmin se trajneri holandez ka marrë vendimin për katër lojtarët me përvojë.


Gjigantët katalanas duhet të ulin në mënyrë drastike faturën e pagave të tyre dhe gjithashtu të zvogëlojnë moshën mesatare të skuadrës së tyre, domethënë të gjithë ata lojtarë mbi moshën 30 vjeç tani shihet si të zëvendësueshëm.

Garda e vjetër e Barcelonës: A është ndonjëri i sigurt?
Lexo po ashtu Garda e vjetër e Barcelonës: A është ndonjëri i sigurt?

Blaugranët janë të vendosur për ndryshime të mëdha përpara sezonit 2020-21, sidomos pas poshtërimit 8-2 në Ligën e Kampionëve kundër Bayern Munichut.

Është raportuar në fillim të kësaj jave që klubi i Ligës Premier, Fulham dëshironte Pique, megjithëse një veprim i tillë duket të jetë joshës për shkak të kërkesave të tij të mundshme për pagë dhe statusit brenda futbollit.

Suarez: Nëse Bartomeu dëshiron që unë të largohem, do ishte mirë të ma thoshte
Lexo po ashtu Suarez: Nëse Bartomeu dëshiron që unë të largohem, do ishte mirë të ma thoshte

Ndërsa Koeman dëshiron të mbajë Piquen, tani duket se ai mbështet vendimin e hierarkisë për të larguar tre lojtarët tjerë: Suarez, Busquets dhe Alba.

Emisioni i Cadena Ser, El Larguero tregoi në fillim të kësaj jave se treshja e lojtarëve – së bashku me Sergi Roberton donin të qëndronin në Camp Nou pavarësisht dyshimeve për të ardhmen e tyre. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë

"Ky është qëllimi im personal" - Ylli i harruar nga Real Madridi i dërgon një mesazh të fuqishëm klubit spanjoll

Serie A
E kishin ndarë dhomën së bashku sa ishin në të njëjtin klub, Mirlind Daku e befason me një dhuratë Lumbardhin në Big Brother VIP Kosova

E kishin ndarë dhomën së bashku sa ishin në të njëjtin klub, Mirlind Daku e befason me një dhuratë Lumbardhin në Big Brother VIP Kosova

Ndërkombëtare
Sondazh: ‘Lojtari i Vitit 2023’ nga lexuesit e Telegrafit

Sondazh: ‘Lojtari i Vitit 2023’ nga lexuesit e Telegrafit

Superliga
UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë

UEFA identifikon ndeshjen me rrezikshmëri të lartë për Euro 2024 - tifozët e këtij vendi janë "kafshë"

Përfaqësueset
Barcelona mund ta shes Alejandro Balden, por vetëm me një kusht

Barcelona mund ta shes Alejandro Balden, por vetëm me një kusht

La Liga
Fitoi çmimin 'Golden Boy', Bellingham befason të gjithë duke zbuluar idhullin e tij

Fitoi çmimin 'Golden Boy', Bellingham befason të gjithë duke zbuluar idhullin e tij

La Liga
Kalo në kategori