Afati kalimtar në kampionatet më të mëdha është mbyll mbrëmjen e djeshme, megjithatë klubet kanë ende mundësi për t’u përforcuar.

Kjo pasi rregullorja parashikon se edhe gjatë sezonit mundtë regjistrohen futbollistë që janë të lirë, pra pa skuadër.

Këtë herë lista e tyre është mjaft e madhe dhe ka në përbërje emra të bujshëm, të cilët kanë ende për t’i dhënë futbollit.

Në këtë listë spikatin futbollistë si Mario Gotze, Mario Balotelli, Jack Wilshire, Daniel Sturridge, Alen Halilovic.

Më poshtë kemi sjellë një listë me disa nga futbollistët që janë pa kontratë, por nuk kanë ndërmend të tërhiqen nga futbolli dhe janë ende në pritje të një oferte për të vazhduar shkëlqimin në fushë.

Reklama

Mario Gotze – 28 vjeç

Mario Balotelli – 30 vjeç

Reklama

Mario Mandzukic – 34 vjeç

Kwadwo Asamoah – 31 vjeç

Fabio Borini – 29 vjeç

Daniel Sturridge – 31 vjeç

Alexandre Pato – 31-vjeç

Hatem Ben Arfa – 33 vjeç

Ezequiel Garay – 33 vjeç

Samir Nasri – 33 vjeç

Jackson Martinez – 34 vjeç

Danny Welbeck – 29 vjeç

Nathaniel Clyne – 29 vjeç

Jack Wilshire – 28 vjeç

Mapou Yanga-Mbiwa – 31 vjeç

Alen Halilovic – 24 vjeç

Ezequiel Schelotto – 31 vjeç

Seydou Doumbia – 32 vjeç

Andrea Bertolacci – 29 vjeç

Giannelli Imbula – 28 vjeç

Reklama

/Telegrafi/