LAJMI I FUNDIT:

Klose: Pioli mund të fitojë Scudetton

Klose: Pioli mund të fitojë Scudetton

Ish-sulmuesi i Lazios, Miroslav Klose ka lavdëruar trajnerin e Milanit, Stefano Pioli, ndërsa ka thënë se ai mund të fitojë titullin kampion në Serie A.

Reklama

Klose dhe Pioli kaluan dy sezone së bashku me Biancocelestët dhe fituesi i Kupës së Botës me Gjermaninë beson se italiani mund të sjellë sukses të madh në San Siro.

“Mund të them se Pioli është shumë i mirë”, ka thënë fillimisht Klose për La Gazzetta dello Sport.

“Unë nuk e di nëse kishte diçka në të vërtetë midis Milanit dhe Rangnick”.

Pioli pas humbjes nga Juventusi: Treguam se jemi pretendentë për titull të Serie A
Lexo po ashtu Pioli pas humbjes nga Juventusi: Treguam se jemi pretendentë për titull të Serie A

Ish-përfaqësuesi i Gjermanisë, i cili aktualisht është ndihmës trajner në Bayern Munich ka thënë se Pioli mund ta rikthejë Scudetton në Milano.

“Ai është i sinqertë, është njeri, është i kompletuar. Ai i përmirëson lojtarët. Ai thjesht ka nevojë për kohë”.

Klose dhe Pioli së bashku te Lazio

“Ai duhet të njohë lojtarët dhe ata duhet ta njohin atë. Çfarë pret trajneri në stërvitje, dhe e njëjta gjë për lojtarët”.

“Nëse Milani i jep Piolit mundësinë për të punuar për një kohë të gjatë, atëherë ata do të fitojnë. Ekipi gjithashtu mund të fitojë Scudetton”, përfundoi gjermani. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Serie A
Kalo në kategori