LAJMI I FUNDIT:

Klopp thotë se do të bëhet shumë nervoz nëse tifozët e Liverpoolit nuk e lënë të qetë lojtarin

Klopp thotë se do të bëhet shumë nervoz nëse tifozët e Liverpoolit nuk e lënë të qetë lojtarin

Jurgen Klopp u ka kërkuar tifozëve të Liverpoolit që të ndalojnë së bërtituri që Joe Gomez të gjuajë, ndërsa ai ende pret golin e tij të parë.

Mbrojtësi ka luajtur 233 ndeshje për Liverpoolin, por pa e gjetur rrjetën.


“Tani ai luan si mesfushor defanziv dhe mënyrën se si luajti absolutisht i çmendur. A mund t’i pyes njerëzit, sado qesharake – lëreni djalin të qetë”, ka deklaruar Klopp.

Liverpool identifikon dy opsione rezervë nëse Alonso refuzon kalimin në Anfield
Lexo po ashtu Liverpool identifikon dy opsione rezervë nëse Alonso refuzon kalimin në Anfield

“Një ditë do të shënojë, le ta gjejë vetë momentin. Nëse edhe një herë qëllon nga 40 metra vetëm sepse njerëzit po i thonë, atëherë me të vërtetë do të zemërohem, por siç thashë, çfarë djali, çfarë loje”, ka shtuar më tej gjermani

Gomez është natyrisht një qendër-mbrojtës, por ai ka luajtur në krahun e mbrojtjes për të mbuluar Andy Robertson, Kostas Tsimikas dhe Trent Alexander-Arnold.

Por, ai mund të luajë edhe në mesfushë për shkak të lëndimeve të Dominik Szoboszlai, Ryan Gravenberch, Wataru Endo, Curtis Jones, Thiago Alcantara dhe Stefan Bajcetic. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

Serie A
“Ne e dimë që mund të bëjmë histori, do të bëjmë çmos që të festojmë titullin” - Xhaka mesazh tifozëve para ndeshjes mes Werderin

“Ne e dimë që mund të bëjmë histori, do të bëjmë çmos që të festojmë titullin” - Xhaka mesazh tifozëve para ndeshjes mes Werderin

Bundesliga

"Nesër do të shënoj tre gola" – kujtohet historia ikonike e Cristiano Ronaldos për ndeshjen ndaj Wolfsburg

Liga e Kampionëve
Përgjigja brilante e Mike Tyson kur u pyet se kush do të fitonte duelin mes tij dhe Muhamed Ali

Përgjigja brilante e Mike Tyson kur u pyet se kush do të fitonte duelin mes tij dhe Muhamed Ali

Boks
Tifozët e Monterreyt kërcejnë mbi fanellën e Leo Messit pasi Inter Miami u eliminua

Tifozët e Monterreyt kërcejnë mbi fanellën e Leo Messit pasi Inter Miami u eliminua

Ligat tjera
“Juventusi t’ia jap fanellën me numrin 10-të” – Del Piero bekon si pasardhës të tij Yildizin

“Juventusi t’ia jap fanellën me numrin 10-të” – Del Piero bekon si pasardhës të tij Yildizin

Serie A
Kalo në kategori