Jurgen Klopp ka rinovuar së fundmi kontratën e tij me Liverpoolin, por që në mendjen e tij është ndoshta ende se çfarë pas aventurës me The Reds.

Strategu gjerman ka folur haptas se ai ishte kontaktuar në të kaluarën nga Bayern Munichu, por që nuk kishte pranuar të shkonte në “Allianz Arena”, por që të ardhmes ka bërë të ditur se nuk i dihet.

“Në cilin klub duhet të shkoj për të qenë në një situatë tjetër? Mund ta pyes Pep Guardiolën nëse është lodhur nga të gjitha këto fitore për të udhëhequr Manchester Cityn. Si është ideja? Po, nuk do të jetë, nuk e dua këtë”, ka deklaruar Klopp.

Zyrtare: Jurgen Klopp vazhdon kontratën me Liverpoolin Zyrtare: Jurgen Klopp vazhdon kontratën me Liverpoolin

“Disa herë mund të shkoja te Bayern. Mund të them me besim se atje do të kisha fituar më shumë trofe në karrierën time, të paktën do të kisha pasur më shumë shanse për ta bërë këtë.

“Por, unë nuk e bëra. Unë kam një kontratë të vlefshme me Liverpoolin. Bota nuk është vetëm fituese. Shpresoj që bota të jetë plot me njerëz që duan të fitojnë. Përpiqem dhe ndonjëherë fitoj me njerëz të tjerë… Dhe jam i kënaqur me këtë”, shtoi më tej ish-trjaneri i Dortmundit.

Vihet re se Bayern është afruar për ftesën e mundshme të Klopp me çdo ndryshim të trajnerit të skuadrës në gjashtë vitet e fundit. /Telegrafi/