Sadio Mane, Mohamed Salah dhe Roberto Firmino janë duke e shijuar një fillim të mirë në sezonin e ri duke i dhënë shumë kënaqësi Jurgen Kloppit.

Madje trajner Klopp ka thën se e falënderon zotin që i ka në skuadër Mohamed Salah, Sadio Mane dhe Roberto Firminon.

Liverpooli ka shënuar nëntë gola në katër ndeshje konkurruese këtë sezon, me treshen që kanë qenë të implikuar në pothuajse të gjitha pre tyre.

Mane e ka nisur edicionin në formë veçanërisht vdekjeprurëse, duke shënuar tre gola.

Treshja ka qenë jetike në shfaqjet e Liverpoolit në Angli dhe Evropë gjatë dy sezoneve të fundit dhe Klopp e konsideron veten me fat që ka këta tre lojtarë.

“Shumë herë në jetën time kam pasur lojtarë të bujshëm gjithmonë, [por] jo lojtarë të klasit botëror”.

“Tani, faleminderit Zotit që i kam dhe ata dhe e bëjnë ndryshimin. Ne nuk kemi pse të flasim për këtë”.

“Sadio Mané, Bobby Firmino, Mo Salah – këta djem në ndeshjet e fundit janë vërtet të jashtëzakonshëm”.

“Ata ishin një kërcënim i vazhdueshëm [kundër Southampton], sado të lodhur që ishin. Kjo është e shkëlqyeshme dhe, natyrisht, bëri ndryshimin. Ne nuk kemi pse të flasim për këtë”.

Të Kuqtë në ditën e shtunë e presin Arsenalin, në Anfield. /Telegrafi/