LAJMI I FUNDIT:

Klopp: Pep është trajneri më i mirë në botë, unë jam larg kësaj

Klopp: Pep është trajneri më i mirë në botë, unë jam larg kësaj

Jurgen Klopp ka dhënë lëvdata të larta për Pep Guardiolën përpara ndeshjes së sezonit mes Liverpoolit dhe Manchester Cityt.

Liverpooli është nikoqir i Cityt në ndeshjen derbi të javës së 28-të të Ligës Premier dhe kjo ndeshje mund të vulos pak a shumë titullin kampion.


Dy skuadrat janë në formë të lartë dhe në dy pozitat e parë, duke bërë që tifozët e futbollit mezi të presin këtë përballje.

Para ndeshjes, trajneri i Reds, Klopp u përkujdes ta lavdëroj rivalin e tij, Guardiola, duke e cilësuar si më të mirin në botë.

“Pep është trajneri më i mirë në botë. Unë kam një jetë shumë të mirë duke qenë se nuk jam as afër kësaj”, ka thënë fillimisht Klopp.

“Nuk e di se si mund t’i gjykoj menaxherët nga e kaluara, por gjatë jetës sime ai është menaxheri i shquar. Unë shoh përsosmëri kur përballem me të dhe Pep është padyshim ky”.

“Sapo më thanë se kam një rekord pozitiv kundër Pep… Nuk e kam idenë se si ndodhi kjo për të qenë i sinqertë”.

“Më bëri një menaxher më të mirë duke u përpjekur të gjej zgjidhje. E di që jam mjaft i mirë edhe në atë që po bëj, nuk dua të tingëllojë si, “O Zot, jam i lumtur që jam këtu”, por ti më pyete për më të mirin: ai është më i miri”.

“Nuk mendoj se është një rivalitet, por e kuptoj pse e quani kështu. Nuk ka rivalitet. Të dy jemi vërtet konkurrues, të dy duam të fitojmë ndeshje futbolli dhe të dy jemi të bekuar me lojtarë vërtet të mirë në ekipet tona”.

“Nëse takohemi në të ardhmen do të jetë plot respekt. Nuk kemi pasur mundësi të takohemi më shpesh, por do të kishim shumë për të folur. Patjetër”, përfundoi gjermani. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Real Madridi fiton avantazh në garën për transferimin e top yllit francez

Real Madridi fiton avantazh në garën për transferimin e top yllit francez

La Liga
Manaj i jep lamtumirën Sivassporit pas një sezoni të jashtëzakonshëm, gati hapi i madh në karrierë

Manaj i jep lamtumirën Sivassporit pas një sezoni të jashtëzakonshëm, gati hapi i madh në karrierë

Ndërkombëtare
Joan Laporta konfirmoi shkarkimin e Xavit nga shtrati i spitalit

Joan Laporta konfirmoi shkarkimin e Xavit nga shtrati i spitalit

La Liga
Granit Xhaka shënon një super gol nga 30 metra distancë në finalen e Kupës së Gjermanisë

Granit Xhaka shënon një super gol nga 30 metra distancë në finalen e Kupës së Gjermanisë

Bundesliga

"Nuk do të toleroj dikë që të përdorë emrin tim" - Ter Stegen shpërthen dhe mohon të ketë folur me Laportan për Xavin

La Liga
Man City është gati të shesë një nga blerjet e tyre më të mëdha në histori vetëm një vit pasi e solli atë në Etihad

Man City është gati të shesë një nga blerjet e tyre më të mëdha në histori vetëm një vit pasi e solli atë në Etihad

Premier League
Kalo në kategori