LAJMI I FUNDIT:

Klopp, gati të thyej rekordin e klubit me transferimin e Keitas

Klopp, gati të thyej rekordin e klubit me transferimin e Keitas
Reklama

Bosi i Liverpoolit, Jurgen Klopp, është i gatshëm të ofrojë një shifër të çmendur për mesfushorin e RB Leipzig, Naby Keita.

Sipas The Mirror, Keita, 22 vjeç, është lidhur shumë me një lëvizje në Anfield këtë verë me Kloppin që dëshiron të forcojë radhët e tij përpara sezonin e ardhshëm.


Zyrtare: Salah prezantohet te Liverpooli, zgjedh edhe numrin e fanellës (Foto)
Lexo po ashtu Zyrtare: Salah prezantohet te Liverpooli, zgjedh edhe numrin e fanellës (Foto)

Trajneri gjerman ka marrë tashmë transferimin e tij të dëshiruar pas nënshkrimit rekord prej 36.9 milionë funte për Mohamed Salah nga Roma.

Por, trajneri i Liverpoolit është gati të ‘shkatërrojë’ këtë rekord duke e thyer me nënshkrimin e ri të reprezentuesit të Guinesë.

Liverpooli duhet të paguajë 80 milionë euro për Keitan
Lexo po ashtu Liverpooli duhet të paguajë 80 milionë euro për Keitan

Shefi ekzekutiv i Leipzig, Oliver Mintzlaff pranoi se do të ishte “i papërgjegjshëm” për të shitur pasurinë e tyre të çmuar përpara sezonit të parë në Ligën e Kampionëve.

Por, Klopp ka bërë Keitan, i cili vlerësohet në rreth 70 milionë funte, objektivin numër 1 të mesfushës dhe është i prirur për të testuar vendosmërinë e tyre. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Lojtari i panjohur” i Al Hilal dëshironte përplasje, Ronaldo e shmangu me një reagim gazmor

“Lojtari i panjohur” i Al Hilal dëshironte përplasje, Ronaldo e shmangu me një reagim gazmor

Ligat tjera
“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

“Isha shumë i zemëruar me të” - Messi thyen heshtjen për episodin ku shihej i injoruar me Lewandowskin dhe nuk i dha dorën

Përfaqësueset
Alphonso Davies nuk pranon rinovimin me Bayern Munich, e do vetëm gjigantin spanjoll

Alphonso Davies nuk pranon rinovimin me Bayern Munich, e do vetëm gjigantin spanjoll

La Liga
Autogol i çmendur në Gjermani - portieri i Hamburgut, Fernandes, në mënyrë të çuditshme e godet topin në rrjetën e tij

Autogol i çmendur në Gjermani - portieri i Hamburgut, Fernandes, në mënyrë të çuditshme e godet topin në rrjetën e tij

Bundesliga
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Kane emëron dy ekipet që mund të rivalizojnë Manchester Cityn për trofeun e Ligës së Kampionëve

Kane emëron dy ekipet që mund të rivalizojnë Manchester Cityn për trofeun e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori