LAJMI I FUNDIT:

Klopp e do në skuadër, Liverpooli në kontakt me babanë e Mac Allister

Klopp e do në skuadër, Liverpooli në kontakt me babanë e Mac Allister

Gjiganti anglez, Liverpooli është gati të shtojë planet për transferimin e mesfushorit të Brighton, Alexis Mac Allister.

Reklama

Mac Allister është njëri nga lojtarët më të kërkuar në Evropë momentalisht, pas paraqitjeve të shkëlqyera me Brighton dhe Argjentinën.

Megjithatë, Liverpooli është klubi që e ka marrë me seriozisht garën për transferimin e mesfushorit energjik të Brgihtonit.

Mac Allister do të largohet nga Brightoni, gjashtë top klube pas tij
Lexo po ashtu Mac Allister do të largohet nga Brightoni, gjashtë top klube pas tij

Trajneri i Reds, Jurgen Klopp beson se fituesi i Kupës së Botës “Katar 2022” me Argjentinën është një lojtar që i përshtatet sistemit të tij.

Babai dhe agjenti i tij, Carlos, ka njoftuar këtë javë se Mac Allister do të fillojë përgatitjet para-sezonale me një klub të ri.

Babai i Mac Allister konfirmon largimin e lojtarit nga Brighton në verë
Lexo po ashtu Babai i Mac Allister konfirmon largimin e lojtarit nga Brighton në verë

Dhe Liverpool tani po planifikon të intensifikojë përpjekjet e tyre me rekomandimin e Klopp.

Ai po ndiqet gjithashtu nga Manchester United dhe Chelsea dhe që duan ta kenë për vete yllin argjentinas, i cili vlerësohet rreth 60 milionë euro. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

La Liga
Kalo në kategori