LAJMI I FUNDIT:

Kleberson, Fred dhe brazilianët e tjerë që kanë luajtur për Manchester Unitedin para ardhjes së Casemiros

Kleberson, Fred dhe brazilianët e tjerë që kanë luajtur për Manchester Unitedin para ardhjes së Casemiros

Djajtë e Kuq po përgatiten për të mirëpritur nënshkrimin e tyre të ri prej 70 milionë euro, Casemiron, por ky klub edhe në të shkuarën ka pasur yje nga Brazili.

Reklama

Casemiro ka nënshkruar për Manchester United nga Real Madridi, që do të thotë se ai do të bëhet vetëm braziliani i nëntë që do të vesh fanellën e kuqe të famshme.

Ai bashkohet teksa Erik Ten Hag kërkon të revolucionarizojë mesfushën e tij, e cila aktualisht përbëhet nga Scott McTominay dhe shoku i vendlindjes të Casemiros, Fred.

Më shumë dhunti amerikano-jugore mund t’i bashkohet Unitedit këtë verë, pasi anësori i Ajaxit Antony vazhdon të lidhet me një lëvizje në “Old Trafford”, por tani për tani do t’i mbetet Casemiro-s për të ngritur nivelet e performancës së atyre që e rrethojnë.

GOAL rendit brazilianët e mëparshëm të Man United nga koha e tyre në “Old Trafford” përpara ardhjes së Casemiro…

8 Rodrigo Possebon

7 Kleberson

6 Andreas Pereira

5 Alex Telles

4 Fabio da Silva

3 Anderson

2 Fred

1 Rafael da Silva

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Liverpooli me reagim goditës për federatën e gjyqtarëve anglezë në gabimin ndaj Tottenhamit

Liverpooli me reagim goditës për federatën e gjyqtarëve anglezë në gabimin ndaj Tottenhamit

Premier League
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Barcelona planifikon një largim të madh verën e ardhshme

Barcelona planifikon një largim të madh verën e ardhshme

La Liga
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
Kalo në kategori