Kida është padyshim një këngëtare e dashur dhe e pëlqyer nga publiku, e cila prej vitesh ka ndërtuar një karrierë të suksesshme muzikore.

Prandaj ajo mbetet e angazhuar për të mos i zhgënjyer fansat e saj të shumtë, dhe tashmë është drejt finalizimit të këngës më të re.

Kështu ka bërë të ditur vet Kida në një postim të fundit në Instagram, ku edhe ka sjell një pjesë të shkurtër nga ky projekt.

View this post on Instagram

A post shared by KIDA (@kida)

“Pse ike ike”, vjen së shpejti”, ka shkruar Kida në mbishkrimin e videos, ndërsa shihet duke kënduar e vallëzuar me hitin e saj të ri.

Orhidea Latifi (emri i vërtetë) aktualisht po qëndron jashtë Kosovës, me angazhime e koncerte të shumta që po mban në vendet të ndryshme të Europës.

View this post on Instagram

A post shared by KIDA (@kida)

Kujtojmë që kënga e fundit e Kidës është “Dinero”, që ka grumbulluar mbi 2 milionë klikime në kanalin YouTube. /Telegrafi/