LAJMI I FUNDIT:

Këto tetë kombëtare do të luajnë në Euro 2024, sot mund t’i bashkohen edhe dy të tjera

Këto tetë kombëtare do të luajnë në Euro 2024, sot mund t’i bashkohen edhe dy të tjera

Pas ndeshjeve të mbrëmshme (e hënë) dihet kombëtarja e tetë që do të luajë në Euro 2024, vitin e ardhshëm, ndërsa sot (e martë) mund të mësojmë emrat e dy përfaqësueseve të tjera.

Përfaqësuesja e Austrisë mundi Azerbajxhanin me rezultat 1-0 në ndeshjen e grupit F. Golin vendimtar e shënoi Marcel Sabitzer nga penalltia në minutën e 48-të dhe ai gol i çoi austriakët në garën e skuadrave më të mira evropiane.


Austria tani ka 16 pikë, po aq sa kryeson Belgjika, ndërsa Suedia e treta me 10 pikë më pak me tre ndeshje për të luajtur, duket qartë se nuk arrin dot në një nga dy pozitat e para.

Përveç Austrisë dhe Belgjikës, tashmë në Euro janë kualifikuar edhe Franca, Portugalia, Spanja, Turqia dhe Skocia, si dhe Gjermania nikoqire.

Sot atyre mund t’i bashkohen dy ekipe tjetra – Danimarka nga grupi H dhe Hungaria nga grupi G.

Danezët do të kualifikohen nëse mposhtin San Marinon, Sllovenia nuk humbet nga Irlanda e Veriut dhe Kazakistani barazon me Irlandën e Veriut. Hungaria do të kualifikohet me një fitore ndaj Lituanisë.

Çiftet e mbrëmjes së sotme

Finlandë – Kazakistan 18:00

Serbi – Mali i Zi 20:45

Hungari – Lituani 20:45

Maltë – Ukrainë 20:45

Angli – Itali 20:45

Irlanda e Veriut – Slloveni 20:45

San Marino – Danimarkë 20:45

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Fati nuk ekziston, por çfarë mënyrë fantastike për të humbur”, Guardiola pranon humbjen nga Real Madridi

“Fati nuk ekziston, por çfarë mënyrë fantastike për të humbur”, Guardiola pranon humbjen nga Real Madridi

Liga e Kampionëve
Arsenali u eliminua nga dy gara në të njëjtën natë

Arsenali u eliminua nga dy gara në të njëjtën natë

Ndërkombëtare
Para El Clasicos - raportohet se lojtarët e Barcelonës

Para El Clasicos - raportohet se lojtarët e Barcelonës "janë dorëzuar"

La Liga
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
“Real Madridi nuk vdes kurrë”, Ancelotti i kënaqur me ‘luftën’ dhe paraqitjen e lojtarëve ndaj Man Cityt

“Real Madridi nuk vdes kurrë”, Ancelotti i kënaqur me ‘luftën’ dhe paraqitjen e lojtarëve ndaj Man Cityt

Liga e Kampionëve
Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Premier League
Kalo në kategori